Hudba, jídlo, adrenalin. Slavnosti lákají na zajímavý program
Slavnosti pravého a levého břehu se konají 13. září. Foto: archiv

Hudba, jídlo, adrenalin. Slavnosti lákají na zajímavý program

8. září 2014 18:54
Města Klecany a Roztoky již čtvrtým rokem pořádají bohatý kulturní festival pro širokou veřejnost Slavnosti pravého a levého břehu Vltavy. Akce nabídne 13. září návštěvníkům pestrou škálu hudebních i divadelních představení, nebudou chybět umělecké workshopy pro dospělé a pro děti.

Letos se na festivalu představí například legendární herecké uskupení z Divadla Sklep, anglický folkový a bluesový hudebník žijící v Praze Justin Lavash, dříve undergroundová rocková skupina Garage & Tony Ducháček nebo držitelé ceny Anděl v kategorii Objev roku 2010 a indie folkoví Republic of Two.

Pořadatelé dávají prostor také regionálním kapelám jako je třeba punk-rock'n'rollový Ráj Houbařů.

Na festivalu také vystoupí stálice festivalu, Lakomé Barky z Klecan a Petr Nikl, kteří společně získali cenu Anděl za album Smrtihlav už v roce 2004.

Na své si přijdou i děti. Odpoledne na pódiu proběhne workshop afrického tance, u stánků si budou moci děti nechat malovat obličej a nebude chybět ani cukrová vata.

Na řece uvidí návštěvníci závod rychlých motorových člunů a odpoledne se na obloze objeví desítky padáků. Stejně jako minulý rok se totiž v jeden okamžik snesou do vody parašutisti.

V celém areálu na levém i pravém břehu budou u stánků k dostání speciality z nedalekého okolí, Únětické pivo nebo Dolská medovina. Bohatý program skončí po půlnoci vystoupením pražské country skupiny Holokrci.

Návštěvníci festivalu nebudou platit vstupné, pouze zaplatí za převoz z jednoho břehu na druhý poplatek ve výši 50 korun, za který dostanou pásku a budou tak moci využít přívoz vícekrát.

slavnosti-lp-nahled