Ilona Csáková má pro fanoušky vánoční dárek

24. listopadu 2015 16:00
Populární česká zpěvačka a trojnásobná stříbrná slavice Ilona Csáková si připravila pro své fanoušky vánoční dárek. 15. prosince se od 19 hodin koná v pražském Divadle Hybernia její první vánoční – swingový koncert. Speciálním hostem bude zpěvák Václav NOID Bárta.    

Koncert se ponese v duchu blues a swing. „Jako malá jsem vyhrála desku jazzové zpěvačky Elly Fitzgerald, okamžitě jsem její hudbě propadla a začala jsem objevovat nové pěvecké a hudební veličiny tohoto žánru,“ vzpomíná Ilona Csáková a dodává: „Milovala jsem swing. Dokonce i v době mého působení v kapele Laura a její tygři jsem zpívala v duchu swingu, jazz a blues.“ A jak Ilona říká: „Kdo má rád čardáš, musí milovat swing.“  

V rámci vánočního koncertu Noc kouzelná zazní písně Ilony Csákové známé i méně známé, všechny však v bigbandové úpravě. Chybět nebudou ani slavné světové evergreeny z 50. a 60. let. „Velmi se těším na to, až mí fanoušci a příznivci uslyší například píseň Malý vůz zaranžovanou právě pro bigband a v rytmu swingu. Poprvé jsem si s Bigbandem zazpívala v 33 letech, nyní, k uplynulým 45. narozeninám jsem si nadělila první a jedinečný swingový koncert a dárek, po kterém toužím bezmála 25 let. V rámci mé profese jsem potkala kreativního nadšence, muzikanta pro swingovou muziku a nejmladšího zpívajících kapelníka  Petra Soviče, který mne inspiroval a motivoval ke spolupráci s jeho založeným Golden Bigband Prague. A protože věřím, že se věci nedějí náhodně, na tuto spolupráci jsem kývla a o to více se těším, že si začnu plnit své, skoro dětské, hudební sny,“ těší se Ilona Csáková.

Zpěvačka, která svou pěveckou kariéru odstartovala, ve druhé polovině 80. let nabídne svým fanouškům na pódiu pražského Divadla Hybernia celou řadu osvědčených hitů i novinky. Zazní tak veleúspěšné hity jako např. Proč mě nikdo nemá rád, Když zbývá pár slov či Malý vůz. Speciálním hostem večera bude zpěvák Václav NOID Bárta, se kterým si zpěvačka zazpívá překrásný vánoční duet s názvem Písek je čas od hudebního skladatele Kryštofa Marka.

Ilona Csáková je zpěvačkou, která se poprvé zapsala do paměti posluchačů svým účinkováním v kapele Laura a její Tygři ve druhé polovině 80. let. Na cenách Grammy získala cenu Objev roku v roce 1993 a v roce 1996 získala ocenění Grammy za žánr pop. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. Účinkovala také v muzikálech, jako jsou např. Hair, Kleopatra, Tři Mušketýři či Golem.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v předprodeji na stránkách divadla Hybernia.