Jak zachránit draka. Film pro děti bude mít premiéru v dubnu
Film bude mít premiéru v dubnu. Foto: archiv

Jak zachránit draka. Film pro děti bude mít premiéru v dubnu

18. března 2024 10:49
Autor: Alo
Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne přinese krmení drakovi malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že právě ona je tou vyvolenou, která ho díky své ukryté magické síle může zachránit.

Na jejich cestě za svobodou je ale pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Aby přežili musí se tito nepravděpodobní spojenci naučit pomáhat si a chápat jeden druhého. Aby Ping splnila své poslání, musí najít odvahu, o které nikdy nevěděla. Už nemůže být tím bázlivým, plachým sirotkem, jakým bývala kdysi. Stala se z ní opravdická hrdinka, která musí zachránit draka.

Kdy se malá Ping pokusí draka zachránit a utéct s ním, na cestě za svobodou je ale pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Aby přežili musí se tito nepravděpodobní spojenci naučit pomáhat si a chápat jeden druhého. Aby Ping splnila své poslání, musí najít odvahu, o které nikdy nevěděla. Už nemůže být tím bázlivým, plachým sirotkem, jakým bývala kdysi. Stala se z ní opravdická hrdinka, která musí zachránit draka. Režisérem je Salvador Simó, držitel Goya Awards jako Nejlepší debutující režisér.

V českém znění Silvie Matičková, Ivo Hrbáč, Jiří Schwarz, Marek Holý, Pavel Tesař, Petr Gelnar, Radovan Vaculík, René Slováčková, Zdeněk Maryška, Jana Postlerová a další.

Film přijde do kin 18.dubna.