Jakmile zastaví taxík, řekne mu, že smrdí

18. října 2017 16:08
Autor: red
Pražští strážníci museli použít hmaty, chvaty a následně i pouta proti muži, který svým chováním ohrožoval nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Navíc poskytli doprovod záchranářům do psychiatrické léčebny.

Minulou středu večer projížděla autohlídka strážníků Úvalskou ulicí a povšimla si zde muže v tmavém oblečení, který se pohyboval v komunikaci tak, že kvůli němu musela zastavovat projíždějící auta.

Strážníci zastavili a vyzvali muže, ať jde na chodník. Dotyčný jim sdělil, že si pokouší zastavit taxík. Byl proto poučen, ať nevstupuje do vozovky. Když se strážníci odebrali ke služebnímu vozidlu, třiačtyřicetiletý muž opět vstoupil do vozovky a začal vysvětlovat, že jakmile zastaví taxík, řekne mu, že smrdí a po silnici běhá proto, že chytá broučky.

Tři už prý chytil. Protože byl zmatený a zcela mimo realitu, hlídka na místo přivolala záchrannou službu. Mezitím si muž svlékl svrchní oděv, poklekl na chodník, políbil kříž, který měl na krku a udeřil hlavou o zem.

V dalším sebepoškozování mu hlídka pomocí hmatů a chvatů zabránila. Z důvodu jeho ochrany mu navíc nasadila pouta. Záchranáři následně rozhodli o jeho převozu na psychiatrii. Na jejich žádost jim strážníci při převozu asistovali.