Jeptiška řádila v divadle, s hasičákem v ruce provedla ďábelský plán
Ilustrační foto: Robert Frank Gabriel / Wikimedia Commons

Jeptiška řádila v divadle, s hasičákem v ruce provedla ďábelský plán

20. prosince 2014 09:54
Autor: Redakce
Pražské policii se podařilo dopadnout zloděje, který údajně na začátku prosince kradl v Divadle Radka Brzobohatého v Opletalově ulici. Pětatřicetiletý muž byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Ke krádeži došlo v noci na 3. prosince. Údajný pachatel se po představení schoval uvnitř divadla tak dokonale, že ho neodhalili ani pracovníci, kteří před uzamčením objektu kontrolovali všechny prostory.

A pak začal pětatřicetiletý muž „řádit“. „Celé divadlo si prošel, pokochal se jeho interiérem, a pak bral vše, co by mohlo mít alespoň minimální hodnotu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

V kufru výtečníka skončily například parfémy, historický fotoaparát, či imitace policejního opasku. Převlékl se do kostýmu jeptišky. Byť takto oblečen, dostal ďábelský“ plán, který okamžitě realizoval. Aktivoval poplachové požární zařízení a čekal, až na tento alarm někdo zareaguje.

Ústupovou cestu mu nevědomky otevřeli zaměstnanci divadla, když slyšeli poplach. Kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu po vyhodnocení záběrů kamerového systému přesně věděli, kdo je pachatelem. Jedná se totiž o muže s poměrně pestrou trestní minulostí, především majetkového charakteru.

Pětatřicetiletého muže se podařilo 17. prosince zadržet. Vyšetřovatel ho následně obvinil z trestných činů krádež a poškozování cizí věci. Za tyto delikty mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.