Ještěrkou hodil míč do basketbalového koše v rekordním čase
Ještěrkář závodí. Foto: Crest

Ještěrkou hodil míč do basketbalového koše v rekordním čase

7. září 2014 18:36
Autor: Redakce
V závodu vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup padl včera nový rekord v házení basketbalového míče do koše pomocí skladového vozíku.

Celkovým vítězem ve zručnosti a zdatnosti manipulace s vozíkem se stal Jindřich Nekolný z firmy Carrier Refrigeration Operation Czech Republic s.r.o. O nově vytvořený rekord se zasloužil Jan Šic ze společnosti Magna Exteriors & Interiors s.r.o., který dokázal na předepsané trati skladovým vozíkem vhodit basketbalový míč do koše v rekordním čase 37,35 sekund a zlepšil tak loňský rekord o téměř 5 sekund.

Celkem se do letošního ročníku Ještěrka Cupu 2014 zaregistrovalo 193 řidičů z 89 firem. Letošní soutěže byly inovované a ještě náročnější než loni a s jejich nástrahami se nakonec dokázalo vyrovnat 144 řidičů, kteří úspěšně dokončili jak trať pro čelní vozík, tak pro retrak.

Tři nejlepší z nich postoupili na mezinárodní mistrovství Stapler Cup 2014 v německém Aschaffenburgu, kde budou reprezentovat Českou republiku jako tým. Navíc se kvalifikovali i do prvního mistrovství světa jednotlivců, které se koná u příležitosti desátého výročí Stapler Cupu ve stejném termínu.