Josef Duchan vystavuje v industriální hale
Výstava potrvá dva dny. Foto: archiv

Josef Duchan vystavuje v industriální hale

9. září 2019 13:54
Autor: TZ, red
Umělec Josef Duchan bude vystavovat v industriální hale, která je součástí multifunkčního komplexu Vnitroblock na Tusarově ulici v Holešovicích. Na výstavě Atelier LIVE představí svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem, štětcem a jinými nástroji. 

Po celou dobu trvání výstavy bude autor přítomen ve výstavním sále, který se promění v atelier a bude tvořit nová díla přímo před zraky návštěvníků. Výstava je součástí programu festivalu Zažít město jinak.

Vernisáž se uskuteční v pátek 20. září v 19 hodin a bude ji možno vidět do konce víkendu. Součástí vernisáže budou dj sety od Wierdsky, Equi a Ignis.

Josef Duchan je malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích se věnoval hlavně restaurování, přičemž působil také jako pedagog na Střední umělecko-průmyslové škole v Jihlavě, kde založil sítotiskovou dílnu. V profesním životě se v současné době věnuje zejména vlastní volné tvorbě, ať už jde o kresbu, grafiku, fragmentální malbu či řezbu a kombinovanou techniku. Tvorbu Josefa Duchana jste měli naposledy možnost vidět v galerii Villa Pellé, kde na konci července skončila jeho autorská výstava s názvem Intuice.