Jsem tenor a ti jak známo zpívají hlavně o lásce, říká Štefan Margita. Na listopad a prosinec chystá překvapení
Foto: Jan Zátorský

Jsem tenor a ti jak známo zpívají hlavně o lásce, říká Štefan Margita. Na listopad a prosinec chystá překvapení

29. září 2019 19:49
Autor: TZ, red
Na svém listopadovém a prosincovém turné bude tenorista světového renomé Štefan Margita (63) obklopen samými krásnými dívkami a ženami. Na celém turné Štefana a jeho hosty doprovodí dvanáct půvabných a talentovaných hráček na smyčcové nástroje Ambroš Ladies Orchestra. 

Tento soubor založil Miroslav Ambroš, loni v říjnu např. okouzlil publikum v nádherném sále Opery Garnier Opéry Monte-Carlo. Nad tímto koncertem převzal záštitu mj Princ Albert II., Monacký. Letos vydá Ambroš Ladies Orchestra své první album Vivat Mendelssohn! se skladbami německého skladatele Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

ambros-ladies-orchestra-photo-jakub-ludvik-4

Ambroš Ladies Orchestra. Foto: Jakub Ludvík

 

Hosty koncertů Štefan Margita Gala 2019 budou operní sopranistka Kristýna Vylíčilová, houslový virtuós Miroslav Ambroš a šansonový zpěvák Michal Kindl.

Podzimní a předvánoční koncerty Štefana Margity se už stačily stát milou tradicí a publikum si je nenechává ujít. A na co se mohou diváci a posluchači těšit?

„Jsem tenor a ti jak známo, ti zpívají hlavně o lásce“, říká Štefan Margita. „Láska je totiž skutečně nejdůležitějším tématem současnosti. Má neskutečně mnoho podob a umělce láká odnepaměti. Stačí jmenovat velkého alžbětince Williama Shakespeara, stejně jako plejádu těch nejslavnějších spisovatelů, básníků, malířů, divadelníků, filmařů, zpěváků … S tak silným citem, jakým láska je, se dá přece pracovat donekonečna a donekonečna o ní i zpívat! A o tom vás přesvědčím právě na letošním turné! Těšit se můžete na slavnostně laděné písně Panis Angelicus, Schubertovu Ave Maria, árii Lenského z Čajkovského opery Evžen Oněgin nebo na Píseň indického kupce z opery Sadko Nikolaje Rimského Korsakova. A také na árie z jazzové opery George Gershwina Porgy a Bess nebo z muzikálů Jesus Christ Superstar, Fantom opery a Notre-Dame de Paris. A taky píseň Caruso, kterou napsal italský zpěvák a skladatel Lucio Dalla pro Luciana Pavarottiho a je o posledních dnech tenoristy Enrica Carusa v hotelu Excelsior Vittoria v italském městě Sorrento. Já tuhle píseň zpívám s velkým úspěchem už léta a s nádherným textem Zdeňka Borovce Jaká to nádhera, který text pro mne nesmírně citlivě upravil, protože ho původně napsal pro Martu Kubišovou. A jaký by to byl můj koncert, kdybych v jeho závěru neuvedl přípitkový duet z Verdiho opery La Traviata?“, říká Margita.