Jste č***ci, táhněte do p**i, vy mr***! Antipatie vůči nim ho přivedla až na záchytku. Přitom to začalo banálně

13. září 2018 13:11
Autor: TZ
Desítky sprostých nadávek a dalších agresivních slovních útoků si vyslechla hlídka strážníků od kolemjdoucího muže. Ten svou agresi vystupňoval až k nutnosti zásahu. Vzhledem ke své zjevné vysoké opilosti a neovladatelnosti byl převezen na záchytku.

Strážníci pražské městské policie mnohdy čelí různým slovním výpadům a nadávkám vůči jejich postavení a charakteru práce. Převážně se však tyto incidenty odehrávají při různých zákrocích a řešených přestupcích, kdy se protistrana cítí být dotčena a často z arogantního chování přechází k vulgaritám až k agresi. Někdy ani profesionální jednání strážníků nepomůže a konflikt se vyvine až k nutnosti zakročení pomocí donucovacích prostředků.

S takovou situací se městští policisté mohou setkat i v rámci své rutinní kontrolní činnosti. O tom se přesvědčila hlídka z Prahy 3. Na pražském Žižkově ve středu večer chvíli před půlnocí na procházející hlídku strážníků začal náhle křičet neznámý muž, který je míjel: „Jste čci, táhněte do p**i, vy mr!“

To muži nestačilo a své vulgární výpady stupňoval, až přešel k agresivnímu chování, přičemž svým velmi hlasitým projevem razantně rušil noční klid. Zdánlivě nevinný incident, kdy se strážníkům nijak nedařilo muže uklidnit, si vyžádal použití hmatů a chvatů a nutnost předvedení na služebnu Policie ČR.

Ani zde osmadvacetiletý mladík „nevychladl“ a policisty častoval dalšími výpady typu: „Jste zku****í hlídači parkoviště…, zas***í revizoři, vůbec se vámi nebudu bavit, jste zbyteční!“

Vzhledem k nemožnosti provedení dechové zkoušky, agresivnímu stavu a zjevně vysoké opilosti byl muž převezen vozidlem městské policie pro svoz opilců na záchytnou stanici. Jeho chováním se dále bude zabývat příslušný správní orgán.