Kampaň „Doživotí
Výstava otevírá brány do světa parkinsoniků

Kampaň „Doživotí" míří do Prahy

18. září 2014 16:39
Výstava „Doživotí“ otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje veřejnosti pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj. Parkinsonova choroba totiž představuje vážné onemocnění i sociální problém dneška. V současnosti se s ní potýká více než 1 milion Evropanů a průzkumy předpovídají zdvojnásobení počtu pacientů do roku 2030. Přestože se počet nemocných Parkinsonovou chorobou zvyšuje, veřejnost o ní má stále málo informací.

„Cílem výstavy je přiblížit široké veřejnosti Parkinsonovu nemoc a její příznaky, se kterými se musí parkinsonici denně vyrovnávat. Zároveň má upozornit na to, že onemocnění se netýká jen starší populace, ale také lidí mladších 40 let, kteří představují okolo 10 % pacientů. Výstava má také pomoci změnit vnímání samotné nemoci, která je mnohdy širokou veřejností mylně považována za mentální, přestože se jedná o neurologické onemocnění charakteristické poruchami hybnosti," uvedla za občanské sdružení Parkinson-Help o. s. jeho ředitelka Ing. Romana Skála-Rosenbaum.

Od 26. 9. až do 12. 10. 2014 je k vidění v OC Letňany. Od 27. 10. až do 29. 10. ji bude hostit NC Eden.