Kde pomohou mobilní aplikace. Umožní přístup k účtu a snadné placení

20. srpna 2014 11:05
Pražské vodovody a kanalizace komunikují se svými zákazníky prostřednictvím moderních technologií, dvou mobilních aplikací pro majitele chytrých telefonů s iOS nebo Android OS.

Aplikace Moje voda je určena široké spotřebitelské veřejnosti a mimo jiné nabízí zobrazení odstávek vody a aktuálních havárií přímo v mapách s uvedením předpokládaného obnovení dodávky. Přes aplikaci Moje VodaPlus pak mají zákazníci nepřetržitý a zabezpečený přístup ke svému elektronickému účtu. Zákazníci získají přehled o své smlouvě, fakturách, ceně vody či spotřebě. V aplikaci nejdou záložky „Můj účet“, „Faktury a odečty“, „Požadavky“ a „Změna údajů“, které jim umožní jednoduše a rychle získat aktuální přehled nebo vyřídit následující záležitosti:

  • Nahlásit stav vodoměru
  • Mít přehled o fakturách a platbách a vystavených předpisech
  • Změnit kontaktní údaje i způsob úhrady faktur
  • Mít pravidelný přehled o haváriích vody a plánovaných přerušených dodávkách vody ve městě či obci, které zákazníka zajímají
  • Sledovat spotřebu vody
  • Zaregistrovat si zasílání elektronické verze faktury
  • Zarezervovat si schůzku v zákaznickém centru dle osobní časové dispozice
  • Odesílat požadavky a sledovat stav jejich vyřizování

„Obě aplikace jsme klientům nabídli loni v dubnu a nyní mají přes 4 800 uživatelů,“ sdělila Marcela Dvořáková, ředitelka komunikace marketingu PVK.

PVK již druhým rokem nabízí bezhotovostní platby pomocí QR kódu. „Jde o speciální platební QR kód pro bankovní aplikace na chytrých telefonech, který tiskneme na zúčtovacích dokladech,“ vysvětlila Dvořáková.

Pomocí instalované aplikace příslušné banky se načtou informace obsažené v QR kódu, který se nachází na faktuře a platební příkaz v bankovní aplikaci se automaticky vyplní správnými údaji. Zákazníci se tak vyhnou možným chybám při přepisování údajů do platebního příkazu jejich banky. Platbu pomocí QR kódu už využilo přes tři tisíce zákazníků. Ke všem nabízeným službám se klienti mohou registrovat na webových stránkách www.pvk.cz v sekci „zákazníci“.