Klusymfonie. Písničkář Klus vystoupí v Obecním domě se symfoniky
Koncert se uskuteční v Obecním domě. Foto: Jan Puci

Klusymfonie. Písničkář Klus vystoupí v Obecním domě se symfoniky

26. června 2022 11:52
Autor: Jan Puci
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě. Koncert pod vedením dirigenta Jan Kučery se uskuteční ve středu 29. června od 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu.

Tomáš Klus se společně se svou doprovodnou kapelou Cílová skupina vrací na pódium koncertního sálu s orchestrem za zády. Publiku nabídne výjimečný večer se svými písněmi v orchestrální úpravě, jejíž autorem je Jan Lstibůrek. 

„Honza Lstibůrek se chopil přešívání kabátů mých zpovědí pro symfonický orchestr. Když mi poslal první a varoval mě, že ‚to zní v midi směšně‘, zavřel jsem se po prvním poslechu o samotě a brečel. Brečel jsem překvapením, radostí, pokorou, vděčností a těšením se,“ svěřil se Klus o svých pocitech z nové podoby svých písní. 

Nejedná se totiž o aranže ledasjaké, jsou hráčsky náročné, plné sólových vstupů z orchestru, dokonale podtrhující emoce a náladu jednotlivých písní. 

Pražské symfoniky povede dirigent Jan Kučera, který s Tomášem Klusem již v minulosti spolupracoval a návštěvníci koncertů FOK se s ním mohli setkat například na koncertech ve Valdštejnské zahradě nebo rodinných setkáních Orchestr na dotek. 

Koncert se uskuteční 29. června 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. Původní prosincový termín koncertu byl ze zdravotních důvodů zrušen. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. 

Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz

TOMÁŠ KLUS & FOK

29. 6. 2022, 19:30

Smetanova síň, Obecní dům 

Vločka, Trigorin, Tichá voda, Noe, Poprvé, Navěky, Podivín a další hity

(arr. Jan Lstibůrek) 

Tomáš KLUS | zpěv 

CÍLOVÁ SKUPINA 

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Jan KUČERA | dirigent