Kniha o dietě. Ale úplně jiné, než byste čekali

16. října 2014 13:54
V záplavě všech možných titulů o dietách, po nichž se máme zbavit přebytečných kil, nám Daniel Sieberg ve své knize Digitální dieta předkládá docela jiný návod: jak si naordinovat zdravé užívání technologií. A navrhuje pro to řešení: čtyřtýdenní digitální dietu. 

Řada z nás už docela propadla technologiím a ztratila zdravou rovnováhu v životě. Sociální sítě jsou prima věc, ale kdo na nich tráví většinu svého času, je už podobný závislák jako ten, kdo musí denně zbaštit deset kremrolí. Technika nás zahltila. Sociální sítě, blogy, e-maily, počítače, iPady, eReadery, mobily… To vše nám mělo původně život usnadnit a zpestřit, ale dnes to často spíš jen zatěžuje a zdržuje. Navíc se kolikrát nedokážeme odpojit a zůstat offline ani v noci a o víkendech.

Setřeste okovy, staňte se pánem, nikoli otrokem. Připravte se na restart a dejte se do toho! Vtipná, s nadhledem napsaná kniha Digitální dieta postihuje aktuální fenomén, odhaluje nebezpečí, hrozící při přílišném nadužívání technologií, a dává návody, jak zahájit účinnou redukční kúru.

Knížka se může stát skvělým a překvapivým vánočním dárkem pro ty, kteří i pod stromečkem zírají do mobilu. Nabídněte jim tuhle návodnou pomůcku, aby se konečně vzpamatovali! Stačí na to trochu pevné vůle a deset kroků, jak se zdravě odpojit a zároveň se nevzdat techniky úplně.

Digitální dieta

Z anglického originálu The Digital Diet přeložila Kristýna Kučerová, 216 stran, 299 korun.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE.

www.synergiepublishing.com