Kopal do žebráka hlava nehlava
Ilustrační foto: freeimages

Kopal do žebráka hlava nehlava

3. října 2019 17:14
Autor: TZ, red
Hlídka strážníků na Malém náměstí v Praze 1 řešila přestupek s několika osobami, které porušily vyhlášku města týkající se žebrání.

V tu chvíli kousek od nich jeden muž strhl druhého na zem a začal do něj kopat, nevynechal ani oblast hlavy. Jeden člen hlídky agresora okamžitě zpacifikoval pomocí hmatů a chvatů a svedl ho na zem, dokud se dotyčný neuklidnil.

Mladý 26 letý muž hlídce řekl, že do něj kopal proto, že se jedná o žebráka, který po něm chce peníze. Dále se zaštiťoval svojí „důležitou rodinou“ a dodal, že strážníci vůbec netuší, do čeho se pletou.

Napadenému 45 letému muži strážníci nabídli ošetření, které odmítl s tím, že událost nechce žádným dalším způsobem řešit. Proto ho hlídka poučila, aby v případě, že situaci přehodnotí, navštívil lékaře a vše oznámil na služebně Policie ČR.

U agresora strážníci provedli také test na alkohol, který měl pozitivní hodnotu 2,21 promile, jeho přestupek proti občanskému soužití budou oznamovat správnímu orgánu. Na dotaz hlídky, zda se necítí být zraněn, mladík odpověděl: „Ne, cítím se uražen, spíš.“ Porušení vyhlášky vyřešili strážníci s napadeným domluvou. O události byla informována také Policie ČR.

Od začátku letošního roku strážníci v metropoli odhalili celkem 6 678 přestupků týkajících se porušení vyhlášky hl. m. Prahy v souvislosti s žebráním, nejvíce těchto přestupků zjistili na území Prahy 1, a to 5779.