Kopl do sebe několik piv a panáků na kuráž, která ho může nakonec stát až deset let života!
Na rozhodnutí soudu čeká zadržený muž ve vazbě. Ilustrační foto: Freeimages.com

Kopl do sebe několik piv a panáků na kuráž, která ho může nakonec stát až deset let života!

10. listopadu 2017 12:18
Autor: red
V neděli 24. října letošního roku došlo v jednom z ubytovacích zařízení v ulici Národní obrany v Praze 6 k loupeži. Té se dopustil tehdy neznámý muž, který přišel dvě hodiny po půlnoci na recepci s pilkou na polystyren v ruce a požadoval vydání veškerých financí.

Recepčnímu máchal „zbraní“ před obličejem tak dlouho, až se dočkal kýženého, tedy hotovosti v řádu několika desítek tisíc korun. „Nakonec sebral oloupenému zaměstnanci ještě všechny mobilní telefony, zřejmě, aby si poškozený nemohl zavolat pomoc, a z ubytovacího zařízení odešel,“ informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování tohoto případu si převzali do své kompetence kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Ti během necelého týdne shromáždili veškeré dostupné informace a indicie, které ve výsledku vytvořily ucelený řetězec skutečností. Na základě toho nakonec 31. října zadrželi detektivové z jedničky dvaatřicetiletého muže, který se k popsanému jednání posléze i doznal.

„K loupeži samotné zadržený a poté i obviněný uvedl, že se tímto způsobem snažil vyřešit svou tíživou finanční situaci. To dokládá i ten fakt, že uloupené peníze opravdu z části použil k umoření dluhů,“ pokračoval Hulan.

Na loupež se zadržený dle vlastních slov připravoval dokonce několik hodin předem, kdy prý zvažoval, zda se do něčeho takového vůbec pustit či nikoli. Nakonec do sebe „kopl“ několik piv a panáků, kterými si dodal patřičnou odvahu, a bylo rozhodnuto.

Nyní je dvaatřicetiletý muž obviněn z trestného činu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. „Na rozhodnutí soudu o jeho dalším osudu čeká obviněný ve vazbě, neboť se v tomto případě nejedná o jeho první trestně právní delikt,“ dodal Tomáš Hulan.