Kosmonaut Vladimír Remek vysadil šácholan hvězdovitý
Vladimír Remek (vpravo) a Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy. Foto: BZ

Kosmonaut Vladimír Remek vysadil šácholan hvězdovitý

12. dubna 2018 12:38
Autor: red
Trojská botanická zahrada je zaplavena tisíci vůněmi a barvami jarních květů a první opravdu teplé dny vítá spolu s 85. osobností, která se v rámci projektu Kořeny osobností ujala čestného úkolu obohatit zahradu o další vzácný strom a propojit s ním svůj životní příběh.

Nedaleko výjimečných dřevin Václava Havla, Karla Gotta, Jiřího Menzela či Věry Čáslavské má své místo šácholan, který slavnostně zasadil první a zároveň jediný československý kosmonaut Vladimír Remek.

Vladimír Remek se zapsal do světových dějin kosmonautiky, když jako první kosmonaut ze zemí mimo Sovětský svaz a USA absolvoval několikadenní úspěšnou misi do vesmíru, kde prožil 7 dní, 22 hodin a 17 minut.

Strom Vladimíra Remka se nachází v severní části botanické zahrady a jde o šácholan hvězdovitý. „Strom pro pana Remka jsme nevybrali náhodně. Zvolili jsme šácholan hvězdovitý, jehož nádherné velké květy připomínají hvězdy, mezi kterými byl pan Vladimír Remek nějaký čas doma,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.