Kouzelnická show Ondřeje Pšeničky se vrací do Prahy
Foto: Martin Večeřa

Kouzelnická show Ondřeje Pšeničky se vrací do Prahy

30. ledna 2020 12:03
Autor: TZ, red
Světově známý kouzelník Ondřej Pšenička se opět vrací do Kolowratského paláce se svým představením 52 Lovers. Show plnou humoru, inspirace a originálních kouzel už viděli diváci v Hollywoodu i Las Vegas. V únoru Pšenička okouzlí pražské publikum hned dvakrát – jednou v češtině a jednou v angličtině.

Přestože Ondřej Pšenička pochází z České republiky, svou kariéru vybudoval za oceánem a jako kouzelník se proslavil po celém světě. Jako první Čech se zúčastnil nejznámější americké kouzelnické show Penn & Teller: Fool Us, v níž se nejuznávanější mistři magie pokoušejí odhalit tajemství soutěžících kouzelníků. Pšeničkovi se podařilo svými kouzly přelstít porotu a jako jediný Evropan v soutěži zvítězil dokonce dvakrát, a vyhrál tak jedinečnou příležitost vystoupit na závěr celé show v Las Vegas.

Moderní magii se věnuje již přes dvacet let. Dvakrát vyhrál juniorské mistrovství republiky a následně pokračoval v získávání ocenění pod taktovkou česko-švédského kouzelníka Eve´n Alana. V roce 2005 zanechal studia na ekonomické škole, aby se mohl naplno věnovat profesionální kouzelnické kariéře. Chuť zlepšovat se ho přivedla na pražskou hereckou školu a dále na Lee Strasberg Theater & Film Institute v Los Angeles, kde studoval také herectví. V kouzelnickém umění se vzdělával na Academy of Magical Arts v Hollywoodu. Jako jediný český kouzelník pravidelně vystupuje ve slavném hollywoodském Magic Castlu.

V únoru se Ondřej Pšenička opět představí v Praze se svou kouzelnickou show 52 Lovers. Od své premiéry v listopadu 2015 toto představení plné humoru, inspirace a originálních kouzel již předvedl v Hollywoodu, Las Vegas a procestoval s ním mnoho dalších zemí včetně Portugalska, Španělska nebo i Ruska. Pravidelně se však vrací i do Čech, kde v Kolowratském paláci odehrál přes třicet téměř vždy vyprodaných představení.

„Žádné podobné představení v Čechách není už jen proto, že se kouzelníci bojí, že by nikdo na více jak hodinové mikromagické představení nepřišel. 52 Lovers ale prolíná divadlo s kouzly takovým způsobem, že z představení odcházíte s rozzářeným úsměvem a vůbec si neuvědomíte, že jste právě viděli hodinu a čtvrt karetních triků,“ říká Ondřej Pšenička.

Se svou show 52 Lovers Ondřej Pšenička tentokrát okouzlí diváky pražského Kolowratského paláce hned dvakrát. První představení v sobotu 1. února bude uvedeno v češtině; o týden později, tedy v sobotu 8. února v angličtině. Předprodej vstupenek za 350/250 Kč probíhá v síti GoOut.