Krása bez závoje se vrací: Royal představuje Prague Burlesque Show
Prague Burlesque nabízí umělcům prostor pro tvůrčí vyjádření. Foto: archiv

Krása bez závoje se vrací: Royal představuje Prague Burlesque Show

7. října 2014 08:28
Autor: Redakce
Multikulturní podnik ROYAL uvádí Prague Burlesque a jejich jedinečnou show, připravenou speciálně pro tyto prostory. Soubor spolupracuje s umělci a performery mezinárodní úrovně a se svými velkolepými představeními již slavil úspěchy i na zahraničních jevištích. Prague Burlesque stále přichází s nečekanými novinkami, a proto páteční show v prvorepublikových prostorách vinohradského ROYALu představuje nový posun v burleskní zábavě.

Prague Burlesque nabízí svým umělcům prostor pro tvůrčí vyjádření a k aktivitě vybízí i samotné diváky, s nimiž sdílí prostor, čas i příběhy. Důležitým prvkem jejich filosofie jsou především historky a příběhy všeho druhu, jejichž prostřednictvím soubor vzdává poctu vaudevillu – zábavnému divadelnímu programu se zpěvy a tanci.

Zakladatelem souboru, v němž rovněž sám vystupuje pod jménem Sonny Vargas, je David N. Jahn, který se tomuto žánru věnuje již řadu let. Jeho cílem je navázat na dlouholetou tradici české burlesky, a navrátit tak tento pojem do českého povědomí.

prague-burlesque-black-i-small-nahled „Dělá nám radost, když si lidé užívají zábavu, svobodně se projevují a svojí radost dokáží sdílet s námi. Proto děláme Prague Burlesque Show. Chceme lidi vytrhnout ze stereotypu a unést je do světa fantazie a pohody,“ vysvětluje David N. Jahn.

Večerem plným hudby, burlesky a komedie společně diváky provedou oslňující diva a zpěvačka Angelina Angelic, zlobivý miláček obecenstva Miss Cool Cat, tajemná a mlčenlivá Lady Mousellyca a svůdný zpěvák šlágrů Sonny Vargas. Jejich nezapomenutelná show je smyslná, romantická a zároveň dráždivá a zaručeně zapůsobí na vaše smysly a vryje se do paměti.

„Burleska není na české scéně žádnou novinkou – objevila se již na přelomu 18. a 19. století, a tehdy se jí říkalo Krása bez závoje. Současnou podobu tohoto žánru představují právě Prague Burlesque. Se svojí inteligentní a stylovou podívanou plnou humoru a příběhů, s nimiž se může obecenstvo snadno identifikovat, jsou v harmonickém souladu s koncepcí ROYALu,“ vysvětluje Jean Christophe Gramont, majitel podniku ROYAL.

Prague Burlesque Show si můžete vychutnat každý páteční večer od 21:00 v prostorách podniku ROYAL na pražských Vinohradech.