Kriminalisté řeší pokus o vraždu na Barrandově
Útočníka zadržel služební pes Cannibal. Foto: policie.cz

Kriminalisté řeší pokus o vraždu na Barrandově

2. prosince 2019 16:13
Autor: TZ, red
V sobotu přibližně dvě hodiny po půlnoci vyjížděly policejní hlídky do Voskovcovy ulice na Barrandově, kde mělo dojít před barem k pobodání muže. Na místo dorazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, na ulici našli zraněného muže, který masivně krvácel.

Jedna z hlídek zraněnému poskytla první pomoc, další hlídka ve spolupráci s psovodem a policisty ze speciální pořádkové jednotky začala pátrat po podezřelém. Toho se jim podařilo dohledat v zahradě jednoho z domů.

Vzhledem k tomu, že nereagoval na jejich výzvy a bylo podezření, že je ozbrojený byl k jeho zadržení využit služební pes Cannibal. Ten se podezřelému zakousnul do tricepsu na ruce. Následně byl muž zadržen policisty ze speciální pořádkové jednotky.

Případ si do kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd pro podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. Celému incidentu měl předcházet nejprve slovní konflikt v baru, který vyeskaloval před podnikem a na jehož konci skončil jeden muž s bodným zraněním. Třiapadesátiletý podezřelý skončil v policejní cele a byl na něj podán podnět na vzetí do vazby.