Kros Skalka již po šesté.  V Praze 5 pro sportovce, ale i rodiny s dětmi
Krosový závod je ideální příležitostí, jak strávit nedělní dopoledne s celou rodinou. Foto: archiv

Kros Skalka již po šesté. V Praze 5 pro sportovce, ale i rodiny s dětmi

5. dubna 2016 09:18
Šestý ročník amatérského běžeckého krosu Skalka, který je určený nejen profesionálním a rekreačním sportovcům, ale i rodinám s dětmi, se koná v neděli 24. dubna v již tradičním a krásném prostředí rezervace Skalka v Praze 5. První závod z bodované série H-Triatlon TOUR 2016 představí několik novinek, jako je start družstev a na dlouhé trati nové přírodní překážky. V neděli 10. dubna nově proběhne seznámení s tratí s překvapením.

Běžecký kros Skalka je určen všem věkovým i výkonnostním kategoriím včetně dětí, které mají v případě registrace do 10. dubna startovné zdarma. Stejně jako minulý rok je pro běžce připravena soutěž tří a vícečlenných týmů na trati SPORT, kdy každý člen družstva běží celou trať a počítá se součet tří nejrychlejších závodníků bez rozdílu věku a pohlaví. Pro účast v této soutěži stačí při registraci vyplnit název týmu.

Krosový závod na Skalce je ideální příležitostí, jak aktivně a příjemně strávit nedělní dopoledne s celou rodinou. Každý má možnost si vybrat trať, která mu bude vyhovovat.  Pro děti jsou připraveny okruhy od 100 metrů do 2 kilometrů, dospělí mohou běžet na tří kilometrové trati HOBBY a výkonnější účastníci si mohou vybrat trať SPORT, která měří 6 km.

Za startovné, které se pohybuje od 50 do 250 korun dle termínu registrace, mají běžci k dispozici čipovou časomíru, startovní číslo, energetický balíček a občerstvení na trati i po závodu, finisherskou medaili a SMS zprávu s výsledkem. Závodníci obdrží také elektronický certifikát se svým výsledkem. Všechna startovní čísla při registraci do 13. dubna budou zařazena do losování o atraktivní ceny.

Již tradičně bude část výtěžku ze startovného a prodeje triček „Tělo musíme překvapit” věnováno na charitativní účely.

Po doběhu posledního závodníka a vyhlášení výsledků tratí HOBBY a SPORT následuje tombola o věcné ceny a následné zakončení akce. Hlavní cenou letošního HT Tour 2016 je letenka na Havaj a 2× LCD TV. Na programu nebudou chybět doprovodné aktivity pro diváky i běžce, jako například program prevence s Městskou policií HMP, ukázky první pomoci a hasičské techniky, mluvící papoušci a další.

Dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle a pro děti bude připraven skákací hrad. Celou akci bude moderovat Stanislav Bartůšek a program doprovodí živá hudba.

Samozřejmostí všech závodů je zajištění profesionálního sportovního servisu pro závodníky i diváky. Všechny akce budou profesionálně zabezpečeny zástupci Zdravotní služby.

Termín konání: Neděle 24. dubna 2016

Místo konání: Přírodní rezervace Skalka, poblíž ulice Smrčinská, za areálem Rugby Club Tatra Smíchov, GPS souřadnice místa startu závodu: Latitude:  50.0736372° N, Longitude: 14.3652778° E
Program závodu

Registrace je možná i na místě v den konání závodu. Prezentace závodníků končí 60 minut před startem, respektive 30 minut před startem pro předem přihlášené účastníky.

8:00                otevření startovní kanceláře a zahájení prezentace
9:45–10:00      start závodu dětí do 3 let a dětí 4–6 let  
10.20              vyhlášení kategorií děti do 3 let a děti 4–6
10:40–11:00    start závodu dětí 7–11 let a dětí 12–15 let
11.50              vyhlášení kategorií dětí 7–11 a 12–15 let
12:15              start HOBBY 3 km
13:00              start SPORT 6 km
Vyhlášení výsledků HOBBY A SPORT závodů
Tombola
Zakončení akce