Lassie čeká další dobrodružství, fenku v novém filmu hraje pes
Lassie a Jack Russell teriérka Pippa. Foto: Bontonfilm (3x)

Lassie čeká další dobrodružství, fenku v novém filmu hraje pes

4. června 2024 12:28
Autoři: Hla, TZ
Příběh o nejslavnější fence světa znovu ožívá. Film Lassie: Nové dobrodružství je volným pokračováním snímku Lassie se vrací. Ten vznikl podle bestselleru Erica Knighta a v roce 2020 způsobil světovou senzaci. Uveden byl ve více než 140 zemích a stejně jako před osmdesáti lety, kdy byla britská románová předloha zfilmovaná poprvé, udělal z dlouhosrsté kolie skutečnou celebritu. A to není jediná podobnost s původním snímkem. 

Legendární fenku si i tentokrát zahrál pes. Jmenuje se Bandit, coby opravdová filmová hvězda měl na place dabléra i kaskadéra a příprava na natáčení mu každý den trvala dvě hodiny. Navíc s dalšími 15 psy, kteří jsou součástí vyprávění, čelil mnohem větším výzvám, než s nimiž se vypořádávají běžní psí herci, jako dojít na značku, aportovat nebo štěkat.

Ani v novince Lassie: Nové dobrodružství, která vstoupí do českých kin 20. června, nechybí po boku dlouhosrsté kolie její dvounohý parťák Florian. Ten, než by se vzdal prázdnin s milovanou fenkou a odletěl bez ní s rodiči k moři, radši stráví léto u tety, která žije na venkově spolu se svými svěřenci, sourozenci Kleou a Henrim, a Jack Russell teriérkou Pippou. Žádná velká zábava z toho nekouká, ale aspoň budou spolu.

cast-unesenych-psu-zdroj-bontonfilm

Unesení psi

Záhy se ale ukazuje, že opak je pravdou! Lassie, Florian a jejich noví přátelé se rozhodně nudit nebudou. V okolí totiž začnou záhadně mizet psi a jednoho dne dojde i na jejich čtyřnohou kamarádku Pippu, kterou někdo ukradne za bílého dne přímo z tetiného domu. Jednat je potřeba okamžitě, záchranná mise začíná. A tentokrát budou odvaha a důvtip dlouhosrsté kolie mimořádně potřebné, protože přechytračit dvojici obzvlášť mazaných zlodějíčků, kteří za únosy stojí, nebude jen tak.  

„Byla to ještě větší výzva než první díl. Scénář jsme četli s ročním předstihem a úzce jsme spolupracovali s jeho autorem, kterému jsme mohli říct, co jde, co nejde, a nabídnout alternativu,“ popisuje Renate Hiltl, která má s přípravou zvířat na natáčení více než 30leté zkušenosti. Přesto pro ni tato spolupráce byla výjimečnou. „Trénovat Lassii je pro trenéra zvířecích herců něco jako pasování na rytíře,“ říká. Výsledkem je spousta napínavých akčních scén, při kterých má divák pocit, že jsou zvířata geniální, nebojí se žádného nebezpečí a vrhají se do riskantních situací. Ve skutečnosti se ale scény točily tak, aby je čtyřnozí herci dokázali bez problému zahrát. Včetně prasat, která se před kamerou také objeví.

Film Lassie: Nové dobrodružství vstoupí do českých kin 20. června a stejně jako Lassie se vrací z roku 2020 vznikl v režii Hanna Olderdissena. Roli Floriana si znovu zahrála vycházející dětská hvězda Nico Marischka, z původního obsazení zůstal Justus Dohnányi, který patří k nejžádanějším německým hercům a ve své filmografii má snímky s Georgem Clooneym, Helen Mirren, Mattem Damonem nebo Cate Blanchett.

Novými postavami děje jsou sourozenci Klea a Henri, které ztvárnili čtrnáctiletá Anna Lucia Gualano a osmiletý Pelle Staacken, a přibližně 30 zvířat.

Ze všech zakoupených vstupenek do kina věnuje distribuční společnost Bontonfilm v rámci projektu #pomahameslassie 1 % na pomoc psům v nouzi.

plakat-lassie-nove-dobrodruzstvi