Legendární Čechíno bude opět čarovat v bráně, ale té hokejové!
Petr Čech býval famózní ve fotbalové bráně, v prosinci ukáže i své dovednosti v té hokejové. Foto: Higher Flower

Legendární Čechíno bude opět čarovat v bráně, ale té hokejové!

2. června 2024 13:42
Autor: red
Bobby Holík zpátky v českém národním dresu, Petr Čech v brance a k tomu emotivní slovenský souboj mezi HC Slovan Bratislava a HC Košice a utkání 1. hokejové ligy mezi HC Slavia Praha a VHK ROBE Vsetín – hokejový svátek Winter Hockey Games 2024 hlásí další atraktivní důvody, proč strávit první prosincový víkend na Letné.

„Od začátku jsme proklamovali, že chceme pro diváky připravit vskutku unikátní zážitek. Nové ‚přírůstky‘ do programu jsou toho důkazem,“ říká Andrea Bársony z pořadatelské agentury Eniva směrem k akci, která se v aréně pro více než 16 000 diváků uskuteční od 5. do 8. prosince.

Winter Hockey Games 2024 přinese začátkem do Prahy nabitý čtyřdenní program – dvě utkání domácí hokejové extraligy, souboj univerzitních týmu Česka a Slovenska i prestižní klání českých a světových hokejových legend.

K tomu aktuálně organizátoři potvrdili složení zápasu slovenské extraligy mezi HC Slovan Bratislava a HC Košice, a navíc přidali do programu utkání 1. hokejové ligy HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín.

„Snažíme se o maximálně atraktivní program. Jsme moc rádi, že se nám povedlo dotáhnout detaily ohledně zápasu slovenské extraligy. Souboj mezi Slovanem Bratislava a HC Košice je tradičně atraktivním slovenským derby a věřím, že si ho užijí i čeští fanoušci. A pořád jednáme o složení utkání nejvyšší německé ligové soutěže,“ říká Martin Loukota, ředitel Asociace profesionálních klubů APKLH.

„Program akce řešíme opravdu komplexně a na podnět Patrika Eliáše jsme se také rozhodli zařadit do programu utkání 1. hokejové ligy, v němž naše pozvání coby domácí tým přijala pražská Slavie,“ dodává Bársony.

Program zápasů na kluzišti pod širým nebem s výhledem na Pražský hrad už tudíž dostává konkrétnější obrysy:

Čtvrtek 5. prosince: zápas univerzitního hokeje Česko – Slovensko

Pátek 6. prosince: zápas 1. hokejové ligy HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín, utkání české Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Banes Motor Č. Budějovice

Sobota 7, prosince: zápas slovenské Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HC Košice + zápas české Tipsport extraligy HC Sparta Praha – HC Kometa Brno

Neděle 8. prosince: souboj legend Česko versus Výběr světa

Na Letné vyroste o prvním adventním víkendu hokejový areál o rozloze 10 000 m2, u rozlehlých tribun budou připraveny dvě obrovské LED obrazovky a diodový prstenec pro prezentaci partnerského plnění.

Chybět nebude prostorná fanzóna, v níž bude pro fanoušky každý den připravena velkolepá show, včetně hudebních vystoupení známých českých a zahraničních interpretů před každým utkáním (v ceně vstupenky).

České legendy proti Výběru světa

Vrcholem čtyřdenního hokejového svátku bude souboj legend českého a světového hokeje. Sestavy jednotlivých týmů skládají ambasadoři a bývalí úspěšní reprezentanti Jakub Voráček a Patrik Eliáš, kteří se představí také na ledu, a Slavomír Lener, bývalý reprezentační trenér.

Na soupiskách už přibývají první hvězdná jména – účast potvrdil bývalý výborný centr Bobby Holík, bývalý švédský obránce Johnny Oduya i dvojice hráčů, kteří se v rámci svých kariér objevili po boku Patrika Eliáše – Jason Arnott s ním v dresu New Jersey Devils získal Stanley Cup a Brendan Morrison si po jeho boku zahrál před lety například v dresu Horácké Slavie Třebíč.

„Všichni patří mezi legendy NHL a těšíme se, že se nám je povedlo přilákat do Prahy. Petr Čech v hokejové výstroji bude také zcela jistě atraktivní součástí zápasu legend – vždyť čeští fanoušci ho na ledě mnohokrát neviděli,“ říká jeden z ambasadorů Patrik Eliáš.

„Chybět nebudou ani Scott Hartnell a Wayne Simmonds. A to je stále pouze zlomek ze seznamu hráčů, s kterým pracujeme. Další hvězdná jména prozradíme brzy,“ říká druhý z ambasadorů Jakub Voráček.