Léna Brauner chystá v prosinci netradiční výstavu v pražském Mánesu

3. prosince 2018 08:36
Autor: red
Osobitá malířka, kreslířka, ilustrátorka a tatérka Léna Brauner v mnoha ohledech překračuje tradiční konvence. Originální jsou nejen její díla, ale také formy, jakými je prezentuje veřejnosti. Svou tvorbu představí v pražském Mánesu. Výstava potrvá pouhé tři dny – od 17. do 19. prosince. Vystavená díla bude možné na místě rovnou zakoupit. Výstava bude otevřena v pondělí 17. prosince slavnostní vernisáží, která bude přístupná veřejnosti. Tu Léna zahájí od 18 hodin live paintingem za hudebního doprovodu Jiřího Buriana.

lena-brauner „Tohle je poslední výstava před křtem mého debutového alba. Beru to jako uzavření pomyslného kruhu. Pro mě osobně vznikl nový oxymoron. Léna Brauner v Mánesu mi přijde jako nádherný příklad protimluvu. Jak můžete vidět na fotkách k výstavě, nemám strach si ušpinit ruce, a tak se můžete těšit na netradiční materiály pojaté ve větším měřítku. Fotografie k výstavě přetékají symbolismem a já opět nechám na vědoucím pozorovateli, aby si význam našel sám. Těším se na vás. Těším se na live painting na vernisáži,“ zve na výstavu Léna Brauner.

Expresivní fotografie k výstavě nafotil ve spolupráci s make-up artistkou Kateřinou Koki Mlejnkovou a stylistkou Annou Mimieux fotograf Michal Budinský alias Boodya. Výstava se koná jako doprovodný program Vánočního Lemarketu.

Lénu Brauner proslavily obrazy a díla z netradičních materiálů, jako je třeba jídlo nebo jehličí.  Tvoří snové pohádkové krajiny, které zabydluje svéráznými bytostmi, živočichy a tvory, ale také portréty a figury zvláštních nálad. V jednom z rozhovorů sama sebe označila za „naivního manýristu“. Zabývá se také tetováním, upcyklací, šitím oblečení a volnou ilustrací, ráda kreativně zasahuje do veřejného prostoru. Na svém kontě má četné výstavy a umělecké aktivity v České republice i zahraničí.

Foto: Boodya