Letní Kino Černošice 2018: Anthropoid, Milada, Fimfárum a Hej Rup!
Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21 hodin. Foto: Letní Kino Černošice

Letní Kino Černošice 2018: Anthropoid, Milada, Fimfárum a Hej Rup!

29. července 2018 23:00
Šestý ročník letního kina v Černošicích proběhne v termínu 30. srpna až 2. září. Na čtyři letní večery na konec prázdnin se Park Berounka pod černošickým nádražím promění v open-airový kinosál. Letošní program nabízí pohádkový čtvrtek s Fimfárem Jana Wericha, historicko-dramatický pátek i sobotu s filmy Milada a Anthropoid a v neděli pak udělá všem divákům radost kultovní česká prvorepubliková komedie Hej rup!. Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21 hodin.  

Letní kino vyroste koncem prázdnin v Černošicích již pošesté. Tradiční akce, která láká stovky lidí z celého regionu, pochází z dílny místního spolku Na Nohou, který si klade za cíl oživení oblasti a podporu společenského a kulturního života.

Letošní program na plátně ve čtvrtek 30. srpna odstartuje jako vždy pohádka, tentokrát Fimfárum Jana Wericha. Na pátek je připraven životopisný dramatický snímek Milada inspirovaný osudem a životem Milady Horákové. O akční sobotu se letos postará Anthropoid zachycující atentát na Reinharda Heydricha. Neděle pak bude tradičně patřit humoru, letos se návštěvníci budou moci rozloučit s Letním kinem kultovní prvorepublikovou komedií Hej Rup! opět s Janem Werichem a samozřejmě Jiří Voskovcem. Každý z večerů odstartuje krátký studentský a historický předfilm.

Při výběru filmů pro letošní ročník se organizátoři rozhodli zohlednit 100. výročí založení Československa.

„Samozřejmě, že výročí vnímáme i jako mladá generace. Ukazuje se, že nyní je více než kdykoliv jindy potřeba učit se z naší historie, přemýšlet, a především se více setkávat a hovořit společně o naší budoucnosti.“ říká předseda spolku Jan Jelínek a dodává, že všechny vybrané filmy nejen stojí za to vidět, ale navíc přináší velice silné příběhy, které různým způsobem mnohé vypovídají o české společnosti.

Projekce začínají vždy ve 21 v Parku Berounka v Černošicích naproti Penny Marketu. K dispozici bude dostatek míst k sezení, přesto je možné si přinést pro větší pohodlí i vlastní sezení (deky, lehátka, apod). Na místě bude pro návštěvníky v provozu také stánek s občerstvením. Vstup je zdarma.