Letní scéna Musea Kampa: Inscenace Werich s Kotkem a Koptou
Wericha v mladším věku v alternaci hraje Vojtěch Kotek. Foto: Letní scéna Musea Kampa

Letní scéna Musea Kampa: Inscenace Werich s Kotkem a Koptou

31. května 2023 12:17
Autor: Alo
Inscenace Werich s Vojtěchem Kotkem a Václavem Koptou v hlavní roli 16. června otevře letošní sezonu Letní scény Musea Kampa. Večer věnovaný Janu Werichovi je plný hudby, umění, vzpomínek a skvělých hereckých výkonů. Díky letošní novince, panoramatickému balkónu, bude divácký zážitek ještě intenzivnější – při západu slunce nad Vltavou a s historickou Prahou v pozadí.

Werich, inscenace producentky a autorky Daniely Sodomové a režisérky Adély Stodolové Laštovkové z roku 2021 přináší nekonvenční a v mnohém objevný pohled na život Jana Wericha – herce, komika, klauna, spisovatele, glosátora, ale také rybáře, manžela, otce, dědečka a kamaráda.

Wericha v mladším věku v alternaci hraje Vojtěch Kotek, s postupujícími léty se v „moudrého klauna“ promění Václav Kopta.

Obrazy z Werichova života na jevišti oživují také Jan Nedbal, Jan Vápeník, Berenika Kohoutová, Pavla Beretová, Matouš Ruml, Dan Šváb, Tereza Marečková ad.

„Wericha nejde reprodukovat, nejde ho zahrát. My nějakým způsobem vyprávíme jeho příběh, ale napodobovat ho je skoro nemožné. Vím, že hlasově se pokouším o podobné intonace, ani ne tak vědomě, ale spíš, že to tam samo skáče. Je to velmi tenká hranice, aby to nebyl kýč a aby divák dostal nějaký uvěřitelný vhled do jeho osobnosti. Wericha máme asi všichni naposlouchaného z filmů, z pohádek, a navíc v rámci zkoušení jsem se dostal ke spoustě různých materiálů, knížkám a podobně. Já nejsem kovaný odborník na Wericha. Spíš jsem se pokoušel nějakým způsobem vyhovět naší adaptaci a soustředit se na ni,“ říká Vojtěch Kotek.

Online prodej vstupenek na představení Werich 16., 17., 25., 27. června a 1. a 2. července je v síti GoOut a také na webu Letní scény Musea Kampa www.letniscenamuseakampa.cz.