Letos se budou vyrábět Nosorožci

14. září 2014 22:47
Od 1. listopadu se začnou prodávat v rámci projektu Voda pro Afriku skleněné karafy na vodu. Projekt již pátým rokem organizují společnosti Veolia a Nadační fond Veolia. Výběr afrického motivu na karafách letos vybírali uživatelé Facebooku.

karafa-nosorozci-nahled Lidé měli na facebookové stránce Veolia možnost vybírat ze 3 variant s motivy kontinent, lvi a nosorožci. Při hlasování jednoznačně zvítězil motiv NOSOROŽCI, pro který hlasovalo 416 osob. Další v pořadí byl motiv kontinent (232 hlasů) a lvi (125 hlasů).

“Jsme velmi rádi, že o hlasování byl na Facebooku tak velký zájem. Chceme, aby karafy sloužily nejen k dobrému účelu, ale také aby se líbily a zpříjemňovaly náš každodenní život,“ dodává Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka marketingu společnosti Veolia Voda.

Vybraný motiv bude poslán ihned do výroby, aby byly karafy včas připraveny pro předvánoční prodej. Samotné karafy jsou vyrobeny dle designu Daniela Piršče (karafa s víčkem znázorňující kapku vody) a Jiřího Pelcla.

Stoprocentní výtěžek z prodeje limitované edice karaf projektu Voda pro Afriku je věnován na podporu vodních projektů v Africe.