Luděk Sobota ještě žije! Dvě facky a jeden pohřeb jsou toho důkazem
Luděk Sobota v nové hře Dvě facky a jeden pohřeb. Foto: archiv

Luděk Sobota ještě žije! Dvě facky a jeden pohřeb jsou toho důkazem

16. ledna 2018 11:44
Autor: TZ
Luděk Sobota potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových skupin. Pokračování jeho slavné knihy Facky místo pohádek, s názvem Dvě facky a jeden pohřeb, si získalo tolik pozornosti, že jej Sobota převedl do divadelní formy. 

ludka-soboty-bude-mit-premieru-v-divadle-semafor-nahled Na pódiu se kromě stále veselého Luďka objeví také hvězda jazzu a kapelník úspěšného českého big bandu Original Vintage Orchestra Petr Kroutil, Adriana Sobotová, Radim Linhart a Eva Provazníková. Jaké dvě facky od života autor dostal se dozvíte na představení, které má premiéru již 29. ledna od 19 hodin v Divadle Semafor.

petr-kroutil-ve-hre-ludka-soboty-dve-facky-a-jeden-pohreb-zdroj-original-vintage-orchestra-nahled

Petr Kroutil.

Multiinstrumentalista, který v současné době vystupuje s big bandem Original Vintage Orchestra, Petr Kroutil, má s hraním nemalé zkušenosti. Před několika lety si zahrál hlavní roli v populárním seriálu Prima sezóna, kde zářil po boku Ani Geislerové a Tatiany Vilhelmové.

Nyní se věnuje hlavně hudbě, a kromě pravidelných show v klubu Lávka, plánuje také koncert v Lucerně na jaře letošního roku.

„Práce mám sice dost, ale nabídku od pana Soboty jsem nemohl odmítnout. Zahrát si s ním je pro mě pocta a moc se těším na premiéru. Ve hře hraji na ságo, a zpívám, takže jsem spojil vše, co mám rád,“ prozrazuje Petr Kroutil.

Hra Luďka Soboty vypráví příběhy z hercova života.

„Nějaký – asi už starší – chytrolín vymyslel, že každý je tak starý, nakolik se cítí. Já se cítím na 20, takže mi je dvacet. Nechodím sice už na DAMU, ale vrátím se ve vzpomínkách i tam. Ale i třeba k Vladimírovi Menšíkovi a dočkáte se i mého pohřbu. Takže se máte na co těšit. Chtěl bych, abyste z mé hry pochopili, že dělat divadlo není nic lehkého. To na tom představení bude vidět nejvíc. Taky se může stát, že během představení zkolabuju a odvezou mě. V tom případě vám ti dva mladí kluci a jedna slečna zazpívají a pak můžete jít domů. Doma to máte určitě hezké, tak se tam celé představení můžete těšit. Do nemocnice za mnou určitě nechoďte, já nemám moc rád návštěvy,“ uzavírá Luděk Sobota.

Vstupenky na představení Dvě facky a jeden pohřeb aneb Luděk Sobota ještě žije! si můžete na stránkách divadla Semafor koupit zde.