MAKY vidí český pop jinak, singl Stop je ovlivněný zvukem 80’s
Foto: archiv zpěvačky

MAKY vidí český pop jinak, singl Stop je ovlivněný zvukem 80’s

30. března 2020 10:33
Autor: TZ, red
Výraznou změnou hudebního stylu a novým pseudonymem o sobě dává vědět zpěvačka Markéta Poulíčková alias MAKY. V poslední době vystupuje převážně v zahraničí s projektem Rock The Opera, po boku legend jako je Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow) nebo Uli Jon Roth (Scorpions). Nyní přichází s prvním českým singlem Stop z připravované desky. Electro-pop ovlivněný zvukem 80’s a české texty. 

Při práci na novém singlu s názvem Stop, na kterém se MAKY autorsky podílela, spolupracovala s producentem Lukášem Chromkem (Ewa Farna, Thom Artway), nebo třeba Zbyňkem Raušerem (Portless, Walkmanz).

„Dlouho jsem cítila, že se dá česká písnička pojmout jinak. Nebýt za každou cenu cool a trendy na úkor písničky jako takové. Chtěla jsem dát důraz na frázování, výraz, a přitom zachovat aktuální sound,“ říká zpěvačka, která na singlu pracovala více než půl roku.

Singl STOP vychází společně s výpravným videoklipem. „Společnost od nás neustále očekává maximální výkony, a to se často podepisuje na psychice. Každý známe ten moment, kdy máme chuť zakřičet STOP! Už ne!  A o tom je má píseň i klip,“ říká MAKY.