Máme rádi zvířata! Svět zvířat, jeho zajímavosti, pochopení i ochrana na ČT
Máme rádi zvířata. Foto: Lukáš Hendrych a Michal Krause

Máme rádi zvířata! Svět zvířat, jeho zajímavosti, pochopení i ochrana na ČT

19. března 2023 07:08
Autor: Alo
Dokumentární cyklus o světě zvířat, jeho zajímavostech, pochopení i ochraně. Pořad kombinuje přírodovědnou edukaci s konkrétními příběhy zvířecích jedinců a je v něm prostor zejména pro poznatky, emoce, dojetí i zábavu. Natáčelo se ve spolupráci se záchrannými organizacemi, zoologickými zahradami, vědeckými pracovišti i chovateli všemožných živočišných druhů.

mame-radi-zvirata-1 Autorem a průvodcem pořadu je herec a moderátor Petr Rajchert, který se na obrazovku ČT vrací už jako Petr Hradil. Toto jméno si změnil před rokem, když se podruhé oženil.

Zvířata to nemají s lidmi jednoduché. Ani volně žijící ani ta domestikovaná, která soužití s člověkem přijala jako přirozený způsob své existence. Současná lidská civilizace přináší zvířatům spoustu nástrah, které by si člověk měl uvědomovat a snažit se je eliminovat. Zároveň u zvířat můžeme obdivovat spoustu schopností, jimiž je obdarovala evoluce. A tak stojí za to jim jednak pomáhat překonávat nejrůznější nástrahy, stejně jako je poznávat, komunikovat s nimi a učit se od nich.

Řadu zvířecích dovedností přejala i současná technika a technologie a dostala se nám do slovníku formou různých ustálených rčení. Objevovat tohle všechno si vytknul za cíl nový dokumentární cyklus.

„Jako fascinovaný průvodce budu zároveň tak trochu advokátem zvířecího světa směrem k divákům, a tak trochu překladatelem při mezidruhové komunikaci mezi zvířat s lidmi,“ říká herec a moderátor Petr Hradil.