Máte chuť na Palačinku, Čokoládu a Bramborák? Nechte si ji zajít, tito krasavci jsou jen na dívání
Na vzácné leguány chutné čekala Zoo Praha 13 let. Dnes patří mezi tři zoo na světě s větším počtem tohoto ohroženého druhu. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Máte chuť na Palačinku, Čokoládu a Bramborák? Nechte si ji zajít, tito krasavci jsou jen na dívání

1. dubna 2018 18:36
Autor: red
Zoo Praha v sobotu zahájila novou hlavní sezonu. Vedle slavnostního otevření přestavěné restaurace Gaston došlo i na „křtiny“ mimořádně vzácných leguánů chutných. Ti dostali velmi neobvyklá jména: Palačinka, Čokoláda a Bramborák.

Zahajovací slavnosti se zúčastnili primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová a její náměstci Eva Kislingerová (obě ANO) s Petrem Dolínkem (ČSSD). Nechyběl ani ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Stovky přihlížejících návštěvníků během zahájení ocenily netradiční vystoupení lachtaní rodiny. Hlavní sezónu symbolicky odstartoval lachtaní samec Meloun, syn a pokračovatel slavného lachtana Gastona, který zahynul při povodni 2002.

 „V první řadě děkuji panu řediteli a všem ošetřovatelům, kteří se starají o zvířata. Děkuji jim za to, že přispívají k chodu celé zoo,“ prohlásila primátorka.

Náměstek Petr Dolínek, do jehož gesce zoo spadá, uvedl: „Často sem chodím s dětmi a vidím velké proměny zoo, a to nejen pokud jde o pavilony a expozice, ale také zdánlivé drobnosti jako jsou lavičky, prvky pro děti, zpevněné cestičky a podobně.“

Dalším bodem programu byly křtiny tří leguánů chutných, kteří jsou podle Červené knihy IUCN vedeni jako ohrožený druh a Zoo Praha na ně čekala řadu let. Včera byli slavnostně pojmenováni Palačinka, Čokoláda a Bramborák, a to na základě návrhu jejich chovatelky, paní Nataši Velenské.