Máte se na co těšit, Krtkův svět bude nabitý známými jmény!
Režisérka Eva Toulová (uprostřed) s herci během natáčení jejího filmu. Foto: Elen Yermachenko

Máte se na co těšit, Krtkův svět bude nabitý známými jmény!

30. května 2024 11:45
Autor: Jan Puci
Velká herecká jména jako David Novotný, Barbora Seidlová, Oldřich Navrátil, Igor Bareš, Jaroslav Satoranský, Ladislav Frei, Valerie Zawadská nebo Eva Hrušková spojili své síly, aby v novém filmu¨režisérky Evy Toulové s názvem Krtkův Svět bojovali proti byrokracii.

Na motivy příběhu kauzy Josefa Roušala a dětského parku Krtkův Svět natáčí režisérka Toulová od konce dubna nový celovečerní film inspirovaný reálným příběhem. Ve snímku o boji proti byrokracií, ztvárňují ústřední dvojici David Novotný a Barbora Sedlová.

„Zdlouhavá a ubíjející česká byrokracie je velkým tématem, které se dotýká nás všech, ale máme pocit, že s ní nic nezmůžeme. Díky kauze Krtkova Světa jsem ale narazila na reálnou postavu Josefa Roušala, který se zcela osobitým způsobem rozhodl postavit se úřadům. Svádí neuvěřitelný dlouholetý spor s mnoha úředními institucemi, a přesto se nevzdává a neztrácí víru,“ upřesnila režisérka, která zároveň 6. června uvede do kin romantickou komedii Láska na zakázku.

„Park byl postaven pro děti a všechno, co se dělá pro děti je chvályhodné,“ podpořil dětský park i herec Igor Bareš, který ve snímku ztvárňuje hlavního antagonistu v podobě úředníka Píchala.

Natáčení filmu probíhá z velké většiny v reálné lokaci parku Krtkův Svět za běžného provozu. Návštěvníci se tak mohou setkat jak s filmaři, tak s herci. Nejnáročnější scény čekají tvůrce 8. června, kdy se budou natáčet hromadné scény s návštěvníky během 4. narozenin parku.

„Už 4 roky dělá Krtkův svět radost statisícům dětí a rodičům, takže jsme se rozhodli narozeniny parku oslavit. Od 7. až 9.čevna budou v parku probíhat oslavy, na kterých vystoupí například Olgy Lounová, Jan Bendig, Michal z kouzelné školky nebo Tlapková patrola a samozřejmě i herci filmu Krtkův Svět, kteří budou na akci natáčet,“ zmínil majitel dětského parku Josef Roušal.

Kromě Davida Novotného a Báry Seidlové, se diváci mohou těšit i na další známé herecké tváře jako například Oldřicha Navrátila, Ladislava Freie, Jaroslava Satoranského, Igora Bareše, Valerii Zawadskou, Evu Hruškovou, Zuzanu Bubílkovou nebo Petra Jančaříka. Snímek bude dotočen na konci léta a následně uveden do kin začátkem příštího roku.