Maxijedlík opět úřadoval! Během pěti minut snědl pět hotdogů
Maxijedlík (v popředí) v akci. Foto: Hořický Food Festival

Maxijedlík opět úřadoval! Během pěti minut snědl pět hotdogů

21. července 2020 22:49
Autor: red
Jaroslav Němec, který si přezdívá Maxijedlík, nemá u nás v pojídání jídel na čas konkurenci. Nedávno se o tom přesvědčili na třetím ročníku Hořického Food Festivalu jeho soupeři v pojídání hotdogů na čas.

Úkolem bylo sníst pět hotdogů během pěti minut, nic se během klání nesmělo pít.  V tomto časovém limitu to zvládl jen Maxijedlík! Celkem se bizarní soutěže účastnilo šest žroutů.

Maxijedlík se každý rok zúčastní zhruba tří desítek soutěží v pojídání jídel na čas a málokdy odejde poražen. „Soutěžím už 16 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sděluje.  

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

Před pár lety snědl na hradě Veveří nejrychleji ze všech jedlíků šest špekáčků. Trvalo mu to jen 2 minuty a 48 vteřin. A na stejném místě zvládl sníst další den půl kilogramu tlačenky za 79 vteřin, což byl opět nejrychlejší čas.

Pokud byste čekali, že Maxijedlík Jaroslav Němec je kvůli svému koníčku tlouštíkem, budete na omylu. Váží 85 kilogramů. „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ směje se.

„Pokud bude zdraví sloužit, chci v tomto pojídání pokračovat,“ dodává. Soutěží zatím jen v Česku, ale jednou by rád vyzval jedlíky i v zahraničí. Jeho snem je newyorský šampionát v pojídání hotdogů.