Maxim vystaví svá díla v Praze. Kolekce obrazů Arboretum je lehká, svěží a plná barev
A Man with no Ego. Foto: archiv autora

Maxim vystaví svá díla v Praze. Kolekce obrazů Arboretum je lehká, svěží a plná barev

15. října 2020 09:15
Autor: TZ, red
Česko-americký malíř Maxim, který žije v kalifornském Los Angeles, představí svá aktuální díla na výstavě Arboretum. Ta je vzhledem k aktuálním vládním opatřením přesunuta z Galerie Kobka 17 do jeho ateliéru v pražském Vnitroblocku a bude bez vernisáže.

Návštěvníci si mohou vychutnat více osobní přístup a komornější atmosféru ve formě otevřených dveří ateliéru. Nová kolekce obrazů Arboretum bude v holešovickém ateliéru k vidění od pondělí 19. října do neděle 8. listopadu.

Arboretum je v obecném smyslu botanická sbírka složená výhradně ze stromů. Moderní arboretum je botanická zahrada obsahující živé sbírky dřevin a je určená alespoň částečně pro vědecké studium.

Nápad na vytvoření série obrazů inspirovaných výhradně přírodou měl Maxim na paměti již od samého začátku své tvorby. Vždy shledával přírodní svět kolem sebe jako nekonečný zdroj inspirace. Je to místo všeho stvoření, existence, krásy a úžasu.

„V době, kdy svět kolem nás čelí nevratnému poškození, musíme se více než kdy jindy snažit zachránit alespoň to, co nám z naší planety zbývá. I přes veškerý technologický pokrok posledního desetiletí v kosmickém cestování, Země je a bude po dlouhou dobu naším jediným domovem a proto je naší prvořadou odpovědností ji chránit a zachovat. Pokud zatím víme, je to jediné místo v našem známém vesmíru, které nese život,” říká malíř.

Maximova nová série obrazů s názvem Arboretum je specialně balená kolekce papírových děl komornějších formátů, než jsme u MAXIMa zvyklí. Každé z nich je inspirováno vybranou přírodní oblastí, které Maxim na svých cestách po světě navštívil. Ona celoživotní pouť ho dosud vedla evropskými lesy, Severní a Centrální Amerikou, deštným pralesem Daintree a Velkým bariérovým útesem v Austrálii, tradičními Japonskými zahradami v Kjótu, do jižního tichomoří na Cookovy ostrovy a až do zimní divočiny za polárním kruhem na Aljašce. Každé místo, které na své cestě navštívil, na něj zanechalo tak hluboký dojem, že to naprosto změnilo jeho pohled na svět a jeho obyvatele.

Kolekce vznikala v první polovině roku 2020 v Los Angeles a je velmi odlišná od předchozích Maximových obrazů. Odlehčená, barevnější, veselá, plná života a navíc vtipně balená “s sebou”.

maxim-arboretum-plakat