Městská divadla pražská na fotografiích Michaely Karásek Čejkové
Foto: MDP

Městská divadla pražská na fotografiích Michaely Karásek Čejkové

3. listopadu 2020 17:25
Autor: TZ, red
Městská divadla pražská ve spolupráci s Michaelou Karásek Čejkovou nafotila designový katalog souboru pro sezónu 2020/2021. Umělecké portréty Fotografky roku 2019 zachycují herce v divadelních interiérech a originálně propojují soubor Městských divadel pražských s osobitým pohledem do zákulisí.

Spojení divadelního umění a moderní portrétní fotografie je inspirované berlínským stylem. Jemná stylizace, divadelnost, osobitost a silný fotografický rukopis se dobře doplňují s novou koncepcí a vizuální identitou, kterou Městská divadla pražská získala před dvěma lety v designérské soutěži po změně vedení a repertoáru.

petr-konas „Chtěli jsme vytvořit něco netypického, co bychom mohli snadno šířit i mimo divadelní prostředí a co by představilo náš herecký soubor široké veřejnosti. Prostřednictvím fotek jsme chtěli ukázat reálné prostory a zákoutí našich tří divadel a propojit je s konkrétními osobnostmi jednotlivých herců. Michaele Karásek Čejkové se povedlo propojit a zrealizovat všechny naše požadavky a zároveň do fotografií vložit kus sebe, “ říká o projektu Eliška Hobzová z oddělení PR a Marketingu. „Spolu s originálním pohledem na herecký soubor jsou nové fotky i průvodcem po zákulisí divadel ABC, Rokoko a Komedie,“ dodává Hobzová.

Fotografka a výtvarná umělkyně Michaela Karásek Čejková (1989), absolventka Katedry fotografie FAMU, je čerstvou držitelkou ceny Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku 2019. Jako konceptuální fotografka se úspěšně podílí na vytváření vizuální identity současného českého designu. Její rukopis definuje technika klasické koláže, na níž ji baví proces skládání již existujícího materiálu do nových souvislostí.

Celkově ji můžeme vnímat spíše jako ilustrátora či malíře vyjadřujícího se technikou fotografie. Michaela Karásek Čejková je autorkou fotografií k nově vycházející knize Svátosti, dokumentující zanikající a málo známé české tradice a spolupracuje také na výtvarném projektu Czechia zabývajícím se mapováním současného Česka, jeho velkých i malých měst, a to jak vytvářením artových bedekrů, tak soudobého kroje pro jednotlivá místa.

Je známá také produktovou fotografií pro osobnosti české módní designérské scény jako jsou šperkařka Janja Prokić nebo návrhářské duo Ester a Josefína.Ukázky fotografií zveřejňují divadla na svých sociálních sítích a webových stránkách.

Výstavu fotografií a kompletní tištěný katalog si diváci budou moci prohlédnout po znovuotevření divadel ve foyer divadla ABC. Pro fanoušky je připravena také speciální verze katalogů s podpisy herců, jejímž zakoupením spolu s dárkovým poukazem budou mít příležitost podpořit divadla v aktuální obtížné situaci. Tento originální vánoční dárek bude v prodeji od 1. prosince.