Metronome Prague 2024 startuje za dva týdny
The Last Dinner Party. Foto: Metronome Prague

Metronome Prague 2024 startuje za dva týdny

5. června 2024 10:25
Autor: Alo
Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague 2024 je za dveřmi. 3 dny, 4 pódia a více než 70 umělců. Zrekonstruované Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair. Vstupenky jsou v prodeji na webu Metronome Prague 2024.

Exkluzivní premiéra na Metronome Prague čeká  zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla domů hned šest ocenění. Poprvé se v Praze  představí také  Marc Rebillet se svou  originální energickou show bez předem stanovených pravidel. Splněným snem návštěvníků i pořadatelů festivalu je i další premiéra – od francouzského dua The Blaze se čeká nezapomenutelný zážitek pro oči i uši! S čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu se do Prahy vrátí londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény.

Narozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti: Britská ikona elektronické hudby kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry.

Velkolepě na Metronome Prague 2024 oslaví sedmdesátiny Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. V průřezové show se k němu připojí Pražský výběr, Český národní symfonický orchestr, Jiří Korn, Vladimír 518 a mnoho dalších. Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian MedjMedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl za album roku November 2nd,  We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších.

Nabitý line up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Dadi Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také  čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizyy, Annet X spolu s Nobodylisten.

Vloni během 6. ročníku Metronome Prague prošlo turnikety okolo 24 tisíc  návštěvníků. Značný zájem se vzhledem k výtečnému programu a rostoucí oblibě festivalu doma i v zahraničí očekává také letos, ale žádné obavy z tlačenic či nekonečných front nejsou na místě. Festivalový areál se rozkládá na 100 000 m2, takže pro všechny bude místa dost.