Michal Horák válí! Na turné, v žebříčcích i playlistech
Foto: Lusiet Levá

Michal Horák válí! Na turné, v žebříčcích i playlistech

15. října 2021 07:47
Autor: TZ, red
Písničkář Michal Horák se má dva týdny po vydání své druhé řadovky Michalbum čím chlubit. Kromě skvělého přijetí videoklipu Plány jdou, který dosud nasbíral skoro 200 tisíc zhlédnutí a vystoupal až na 5. místo v trendech YouTube, výborně odstartoval i v žebříčku prodejnosti IFPI, kde mu v prvním týdnu po vydání patřila bronzová příčka.

V neposlední řadě si vede parádně i na Spotify, když se stal s Plány jdou tváří playlistu Akusticky a s Michalbem jako takovým získal už více než milión streamů. Vřelého přijetí si navíc plnými doušky nyní užívá i tváří v tvář fanouškům na turné, v jehož rámci už v neděli 17. října zavítá do pražského Paláce Akropolis, kde pokřtí svou albovou novinku s řadou hostů, mezi nimiž nechybí Pokáč, Voxel, Pavel Čadek, Berenika Suchánková nebo Tereza Balonová.

„To třetí místo v prodejích je fakt úlet, vůbec jsem to nečekal a jsem za to fakt rád. Cítím, že tomu dost pomohla i písnička Plány jdou, na kterou jsou taky moc fajn ohlasy, čehož si moc vážím i kvůli dětem z Říčan, co na to dobrých několik měsíců cvičily,“ vyznává se Horák, kterému patří 2. místo ve fanouškovské anketě Žebřík v kategorii Objev roku, k čemuž dodává: „Úplně jsem na Žebřík zapomněl, jak už to byly vlastně dva roky od původního hlasování, takže to bylo velice milé překvapení.“