
Mírák bude patřit poutní slavnosti
Radní Prahy 2 souhlasili s poskytnutím finančního daru ve výši 40 tisíc korun Římskokatolické farnosti u kostela sv. Ludmily na uspořádání Svatoludmilské poutní slavnosti, která se uskuteční v kostele na náměstí Míru uskuteční 16. září.
Prostor před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru se stane v úterý 16. září v den svátku sv. Ludmily dějištěm Svatoludmilské poutní slavnosti, pořádané na počest sv. Ludmily, babičky svatého Václava, manželky prvního přemyslovského knížete Bořivoje a první české svaté.
Poutní bohoslužba začne v 16:30 hodin, následovat bude duchovní koncert sakrální hudby v podání smíšeného pěveckého sboru Campanula Jihlava, který se zaměřuje především na sakrální hudbu od 16. století po současnou domácí i zahraniční tvorbu.
Těleso pod vedením sbormistra Pavla Jiráka má za sebou řadu koncertních turné po evropských zemích a významných ocenění, např. vítězství na Festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena v roce 1995 či zlaté pásmo v soutěži smíšených sborů v Pražských dnech sborového zpěvu 2000. Návštěvníci Svatoludmilské pouti budou moci ochutnat posvícenské koláče, které budou upečeny pro tuto příležitost.
Duchovní koncert bude hrazen z finančních prostředků získaných z pražského magistrátu z provozu výherních hracích automatů. Magistrát peníze přerozděluje i těm městským částem, které podobně jako Praha 2 vyhlásily nulovou toleranci hazardu.