Mírák bude patřit poutní slavnosti
Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru. Foto: Ondřej Kořínek / Wikimedia Commons

Mírák bude patřit poutní slavnosti

19. srpna 2014 14:12
Městská část Praha 2 se bude finančně podílet na uspořádání Svatoludmilské poutní slavnosti, která se uskuteční 16. září v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru.

Radní Prahy 2 souhlasili s poskytnutím finančního daru ve výši 40 tisíc korun Římskokatolické farnosti u kostela sv. Ludmily na uspořádání Svatoludmilské poutní slavnosti, která se uskuteční v kostele na náměstí Míru uskuteční 16. září.

Prostor před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru se stane v úterý 16. září v den svátku sv. Ludmily dějištěm Svatoludmilské poutní slavnosti, pořádané na počest sv. Ludmily, babičky svatého Václava, manželky prvního přemyslovského knížete Bořivoje a první české svaté.

Poutní bohoslužba začne v 16:30 hodin, následovat bude duchovní koncert sakrální hudby v podání smíšeného pěveckého sboru Campanula Jihlava, který se zaměřuje především na sakrální hudbu od 16. století po současnou domácí i zahraniční tvorbu.

Těleso pod vedením sbormistra Pavla Jiráka má za sebou řadu koncertních turné po evropských zemích a významných ocenění, např. vítězství na Festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena v roce 1995 či zlaté pásmo v soutěži smíšených sborů v Pražských dnech sborového zpěvu 2000. Návštěvníci Svatoludmilské pouti budou moci ochutnat posvícenské koláče, které budou upečeny pro tuto příležitost.

Duchovní koncert bude hrazen z finančních prostředků získaných z pražského magistrátu z provozu výherních hracích automatů. Magistrát peníze přerozděluje i těm městským částem, které podobně jako Praha 2 vyhlásily nulovou toleranci hazardu.