Mladí cizinci nedávno poničili Národní divadlo, pomočili Karlův most, ale to, co předvedli nyní…

5. září 2014 12:38
Nedávno dvojice mladých Francouzů při návratu z nočního tahu posprejovala fasádu Národního divadla, jiná skupinka zahraničních návštěvníků pomočila jednu ze socha Karlova mostu. Nyní došlo k dalšímu případu vandalství ze strany cizinců.

Ve čtvrtek krátce před šestou hodinou ráno přijali strážníci z Prahy 8 oznámení, že na rohu ulic Nekvasilova a Sokolovská tři cizinci demolujíc zastávku MHD.

Na místo byly ihned vyslány dvě autohlídky strážníků, které se spojily s oznamovatelem. Ten strážníkům řekl, že uviděl, jak tři mladíci začali demolovat zastávku, rozbili její skleněnou výplň a dokonce se ji snažili svalit na zem.

Když se jim v tom pokusil zabránit a upozornil je, aby toho nechali, tak mu začali vyhrožovat zabitím a házeli po něm skleněné lahve od alkoholu. Hlídky strážníků agresivní skupinku cizinců nalezly před vchodem do nedalekého hotelu.

Oznamovatel strážníkům potvrdil, že se jedná o mladíky, kteří zdemolovali zastávku a jeho napadli. Hlídka tři mladé cizince omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.

Kontrolou okolí strážníci dále zjistili poničenou trubkovou konstrukci zastávky veřejné dopravy a zničenou reklamní tabuli na sloupu veřejného osvětlení. Případ si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.