Mluvící robotka budila pozornost, zájemci si vyzkoušeli AI technologii
Dvě jsou skutečné, dvě umělé. Ale kdo je kdo? Realistické panny budily zájem. Foto: archiv

Mluvící robotka budila pozornost, zájemci si vyzkoušeli AI technologii

1. července 2024 14:28
Autor: Alo
Horké letní dny přinášejí na oblíbenou pravobřežní náplavky i neobvyklé akce. Minulý týden ve středu vzbudily velkou pozornost publika dvě mladé atraktivní slečny sedící na lavičce. Ultra realistické panny byly natolik věrohodné, že kolemjdoucí nevěřili vlastním očím a museli si na ně sáhnout. V domnění, že jde o reálné ženy, navázali konverzaci. Jejich následné reakce bavily ostatní přihlížející.

Realističnost panen překvapila nejen muže, ale i ženy. „Věděla jsem, že něco takového existuje, ale tohle? Tohle jsem viděla jen ve filmech. Je to neuvěřitelný pocit, když vám takhle kouká do očí. Mám z toho husí kůži!,“ sdílí své pocity Anetta z Prahy, která byla svědkem mimořádné situace.

„Je to nemožné! Vypadá jako skutečná žena. Opravdu je neodliším. Vypadá stejně jako já! Upřímně pociťuje tvrdou konkurenci," směje se Kristy, která bydlí na Bali a přijela s kamarádkou do Prahy na dovolenou.

Po sdílení fotek s kráskami z pražské Náplavky na Instagramu získala ohlasy od přátel z celého světa, kteří se ptali, kde se tyto panny dají koupit. K nejsilnější interakci však došlo v momentě, kdy panna promluvila.

Zájemci si tak mohli vyzkoušet improvizovaný rozhovor a pohotové reakce na dotazy zájemců. „Jmenuji se Harmony, moc mě těší. Jsi hezký muž a ráda splním všechna tvá přání,“ zaznělo z úst silikonové krásky na začátek rozhovoru s Johannem ze Švédska. „Ona se mnou koketuje a zároveň se směje, to je fakt bizarní zážitek,“ říká Johann.

Češi jsou otevření novým technologiím

Podle průzkumu od agentury STEM/MARK pro společnost Naughty Harbor vyplývá, že 60 % respondentů věří, že sexuální roboti a silikonové panny se stanou běžnou součástí společnosti. Tato data naznačují, že mezi obyčejnými lidmi existuje značný zájem a otevřenost vůči novým technologiím a že mohou být přijaty jako běžná součást moderní společnosti.

Panny v budoucnosti: Bude to běžná věc jako auto?

Harmony je oficiálně první silikonovou AI pannou v ČR, byla vyrobena v USA. Kromě toho, že umí mluvit anglicky, tak dokáže synchronně ovládat mimiku celé tváře. Zvládne i laškovné mrkání. Tyto technologické inovace nejenže nabízejí nové možnosti a zážitky, ale také se postupem času stávají dostupnějšími a sofistikovanějšími díky rychlému technologickému pokroku.

Zlepšení výrobních procesů, pokrok v oblasti materiálů a snížení nákladů na výrobu umožňují, aby sexuální roboti a panny byly cenově dostupnější pro větší množství lidí.

„To, že budou běžnou součástí našich životů je pro mě jisté, ale nevěřím, že se to stane v nejbližší době. Myslím si, že budeme muset počkat minimálně deset let, než se jejich masová výroba stane realitou. V současnosti jsou stále zakázkovým zbožím a zatím není ani schopnost reálné chůze a pomoci v domácnosti běžnou vlastností. Všichni současní humanoidní roboti na světě jsou stále v podstatě pouze prototypy. Nicméně jsem přesvědčen, že jednoho dne, jakmile to bude cenově dostupné, a technologie bude natolik rozvinutá, tak je budeme moci používat na denní bázi jako třeba auto,“ komentuje Jan Skalník, manažer podniku Naughty Harbor, www.naughtyharbor.cz.