Modřanský dvůr, nové přírodní místo pro volný čas a rekreaci
Foto: modranskydvur.cz

Modřanský dvůr, nové přírodní místo pro volný čas a rekreaci

19. června 2018 12:44
Volnočasový areál Modřanský dvůr si klade za cíl zvelebit a zkvalitnit své území u vstupu do navazující Modřanské rokle. Vytvoří veřejný prostor pro oddech, relaxaci, volnočasové aktivity, sport, kulturu a vzdělání pro širokou veřejnost.

Tento nový ambiciózní projekt nabídne veřejnosti v souladu s územním plánem a při zachování všech dosavadních funkcí současného území obklopeného přírodou kompletně zrevitalizované a zvelebené přírodní plochy s doplněním zařízení pro volnočasové aktivity, moderní polyfunkční tělocvičnu, venkovní hřiště, restaurace, kavárnu a cukrárnu a současně i vzdělávací zařízení.

Jako inspirace posloužil populární Toulcův dvůr na Praze 10. Modřanský dvůr si klade za cíl vytvořit otevřené místo pro kulturu, sportování a zájmy lidí všeho věku. Chce současně i sloužit pro komplexní vzdělávání dětí v přírodním prostředí.

„V Modřanech se nabídka volnočasových aktivit soustředí především podél řeky, nicméně sídlištní i nová obytná zástavba na kopci je oblast, kde podobné vyžití zatím podstatně chybí. Modřanský dvůr tak poskytne možnost oddechu a relaxace zejména obyvatelům městské části Praha 12, kteří na místní zařízení pro volný čas, relaxaci a sportovní aktivity dosud čekají. Oddechový a volnočasový přírodní areál jako Modřanský dvůr se sem perfektně hodí,“ uvádí Milan Veselý z architektonického studia LOXIA.

Objekty areálu budou bezbariérové. V rámci sociální zodpovědnosti počítá Modřanský dvůr s umístěním keramické chráněné dílny a podporou prodeje výrobků ve svých prostorách z chráněných dílen i jiných.

Modřanský dvůr nabídne atraktivní zájmové aktivity pro volný čas. Fyzickou dovednost dětí zde podpoří dlouhá lanová dráha s různými stupni náročnosti, velký dětský hrad, hřiště pro děti i dospělé a mnohé další herní varianty, včetně přírodního brouzdaliště pro děti v létě a sáňkařské dráhy v zimě.

Součástí areálu bude také restaurace, kavárna a cukrárna. Nabídne posezení a občerstvení nejen pro víkendové návštěvníky směřující na procházku do Modřanské rokle a Modřanského dvora. V plánu je také bioprodejna.

Areál bude současně také otevřeným zájmovým kulturním prostorem pro různorodé veřejné aktivity, jako jsou koncerty, výstavy, malířská zájmová tvorba, dětské divadélko, zájmové přednášky a kluby, soustředění pro neziskové organizace nebo akce, kdy je potřeba bezbariérový přístup.