Motorkář vyšňupal lajnu pervitinu

18. října 2014 19:24
Včera, přibližně ve tři čtvrtě na jedenáct večer si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v Zenklově ulici v protisměru jedoucí motorky, na které seděli muž a žena. Na romantickou projížďku byla poměrně zima, tak se policisté rozhodli motorku zastavit a posádku zkontrolovat.

Řidič motocyklu byl ale zcela zjevně proti a před policisty začal ujíždět, a to doslova hlava nehlava. Nejprve projel křižovatku řízenou světelnou signalizací na červenou, a poté projížděl Střížkovskou ulicí mnohdy až sto kilometrovou rychlostí, a to bez ohledu na tamní retardéry.

To mělo málem za následek, že téměř „vysadil“ svou čtyřiačtyřicetiletou spolujezdkyni za jízdy ze zadního sedadla. Ve Střížkovské ulici pak odbočil na přilehlý chodník, kdy se zřejmě domníval, že tam za ním policisté nepojedou. To se mu ale stalo osudné, neboť chodník byl pokryt spadaným mokrým listím. Díky tomu řidič motorku nezvládl a havaroval.

I tak ale oba pasažéři nechtěli dát svou „kůži“ lacino a začali před policisty utíkat. Muži zákona je ale zanedlouho dostihli a zadrželi. V rámci dalšího prošetřování se osmačtyřicetiletý řidič policistům doznal, že je uživatelem drog, a před jízdou vyšňupal lajnu pervitinu, což potvrdil i provedený test na přítomnost drog.

Když pak spatřil policisty, dostal strach z případného postihu, a proto začal ujíždět. Celou událost nyní prošetřují policisté oddělení dopravních nehod. Řidič motorky je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.