Mr. Kriss vystavuje své ilustrace v Café Nona
Výstavu s názvem In Our Hands najdete v Café Nona. Foto: archiv autora

Mr. Kriss vystavuje své ilustrace v Café Nona

24. února 2023 12:25
Autor: Cen
Kristián Mensa, který je znám jako Mr.Kriss, je skvělý tanečník s nekonečně ohebným tělem. Je vítězem ročníku 2019 „Red Bull Dance Your Style – Česká republika“.  Magazínem Huffington Post byl zařazen do žebříčku „20 under 20“ mezi 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa a v neposlední řadě je také talentovaným ilustrátorem.

Jeho vizuální umění na instagramu obdivuje skoro 100 tisíc sledujících. V prostorách Café Nona na Nové scéně má nyní svou první výstavu s názvem In Our Hands.

Součástí expozice, kterou je možné vidět až do 18. března, je dvacet ilustrací, jež vznikly na základě audiovizuálního díla, kde Kristián propojuje ladné pohyby těla s kresbami, které silným, ale velmi jemným způsobem reflektují současný svět a jeho krásy skrze přírodu i zkázu, kterou za sebou na planetě Zemi zanechává člověk.

„Ve své výtvarné práci často používám každodenní objekty, které jsou nedílnou součástí našeho života, ale často je přehlížíme. I naše tělo je jakýsi výtvarný objekt a zaslouží si pozornost. Nejvíce mě asi fascinují ruce, protože jsou vždy ‚po ruce‘ a nabízí nekonečnou možnost kreativního vyjádření,“ vysvětluje Mr.Kriss.

krajina-tela-laterna-magika-mr-kriss-v-choreografii-radima-vizvaryho-1

Na Nové scéně ND můžete Kristiána také vidět v jedinečné pohybové inscenaci Laterny magiky Krajina těla v choreografii Radima Vizváryho.