Muž jedl v šatně svačinu, po chvíli nejevil známky života
Šatní skříňka. Ilustrační foto: archiv

Muž jedl v šatně svačinu, po chvíli nejevil známky života

26. března 2020 13:24
Autor: red
V pondělí 23. března kolem třinácté hodiny v ulici U Technoplynu v Praze 9 zkolaboval v areálu soukromé společnosti čtyřiapadesátiletý pracovník. Policisté, kteří dorazili na místo, v prostorách šaten nalezli muže, který ležel na zemi a nejevil známky života. Nepřímou srdeční masáž mu poskytoval jeho kolega, který s ním byl v šatně v momentu, kdy zkolaboval.

Policisté okamžitě převzali veškerou iniciativu. Rozstřihli muži vrchní část oděvu a zahájili nepřímou srdeční masáž. Na pomoc si vzali i přístroj AED neboli defibrilátor, který vozí ve služebním vozidle. 

Je to přístroj, který je schopen elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Jakmile byl přístroj připraven, policisté jej použili a dále pokračovali v resuscitaci. Celkem přístroj podal dva výboje.

„Chvíli poté na místo přijel lékař a posádka zdravotní záchranné služby. Policisté muže předali záchranářům s hmatatelným tepem. Ti si jej převzali, připojili na vlastní defibrilátor a pokračovali v lékařských úkonech. Jakmile muže stabilizovali, převezli jej do nemocnice k provedení dalších opatření,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Policisté pak zjistili, že muž zkolaboval v době pracovní přestávky při konzumaci svačiny. Díky včasnému zásahu policistů i záchranářů se ho tak podařilo zachránit.