Muž požadoval po strážnících orální sex, volal kvůli tomu sedmadvacetkrát na tísňovou linku
Zneužití tísňové linky 156 je protiprávní. Ilustrančí foto: archiv

Muž požadoval po strážnících orální sex, volal kvůli tomu sedmadvacetkrát na tísňovou linku

10. června 2020 12:35
Autor: red
Ročně oznamuje městská policie v Praze přibližně deset případů tzv. „zlomyslného volání“ Českému telekomunikačnímu úřadu. V případě, že se zneužití tísňové linky prokáže, hrozí volajícímu pokuta ve správním řízení až do výše 200 tisíc korun.

Jedním z oznamovaných případů bude ten z pondělního večera, kdy se třiačtyřicetiletý muž bavil tím, že opakovaně volal na tísňovou linku 156 a požadoval, aby se do Podolské ulice dostavila hlídka strážníků a provedla mu felaci.

Během jedné hodiny se v dané věci na městkou policii obrátil z tří různých telefonních čísel, a to celkem sedmadvacetkrát krát.  Další oznámení z téže ulice upozorňovalo na rušení nočního klidu. Hlídka na místě nalezla dva podnapilé muže, kteří vulgárně pokřikovali jak po okolí, tak na samotné strážníky.

Muži nejprve odmítali s hlídkou spolupracovat a v urážkách strážníků pokračovali. Nakonec se ale uklidnili. Rušení nočního klidu hlídka vyřešila domluvou, přestupek znevážení úřední osoby budou dotyční bratři vysvětlovat správnímu orgánu. Muž ve věku 43 let se také strážníkům sám označil jako autor zlomyslného volání. 

„Zlomyslného volání se většinou dopouštějí opilí lidé či psychicky narušení a jinak indisponovaní jedinci, kteří si touto činností zřejmě krátí čas. Lidé by si ale měli uvědomit, že zneužíváním tísňové linky mohou zavinit to, že se nedostane pomoci tomu, kdo ji skutečně potřebuje. Současně by si měli uvědomit, že každé přijaté oznámení je zaznamenáno a archivováno,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zneužívání tísňové linky je protiprávní, pamatuje na něj zákon o elektronických komunikacích.