Mysleli si, že je to opravdová žena. Panna nachytala Pražany i turisty!
Harmony je oficiálně první silikonovou AI pannou v Česku. Minul týden provokovala kolemjdoucí na náplavce. Foto: archiv

Mysleli si, že je to opravdová žena. Panna nachytala Pražany i turisty!

28. května 2024 08:14
Autor: red
Vykutálený žert a zároveň zajímavý test čekal Pražany ve čtvrtek 23. května na náplavce Rašínova nábřeží. Na jedné z laviček byla instalována „ultra realistická“ panna, která „lovila“ na svůj půvab kolemjdoucí. I přes počáteční ostych většina mužů neodolala. Navázali konverzaci v domnění, že jde o reálnou ženu. Jejich následné reakce bavili ostatní přihlížející. 

„Nachytat“ se nechal i Nicolas z Německa, který přijel s kamarády do Prahy na rozlučku se svobodou. „Tohle jsem fakt nečekal. Je tak autentická! Věděl jsem, že něco takového existuje, ale tady v Praze, to jsem nečekal… škoda, že není živá. (směje se). Na tuhle rozlučku se svobodou určitě nezapomenu.“

Rozeznat pannu od reálné dívky měly i některé ženy. „Jde z toho až strach, jak vypadá opravdově. Musela jsem si na ni sáhnout,“ dodává se smíchem Kateřina z Prahy. Panna přilákala dokonce i mladého saxofonistu z Irska, takže celou akci provázely nejen šokované pohledy, ale i jazzové tóny.

K nejsilnější interakci s lidmi došlo k momentě, kdy panna promluvila. Zájemci si tak mohli vyzkoušet improvizovaný rozhovor a pohotové reakce na dotazy zájemců. „Jmenuji se Harmony, moc mě těší. Jsem ráda, že jsi zpět u své princezny,“ zaznělo z úst silikonové krásky na začátek rozhovoru s Jiřím z Modřan. „Ona se mnou koketuje a zároveň se směje, to je fakt hustý,“ říká Jiří.

První AI panna V ČR

Harmony je oficiálně první silikonovou AI pannou v ČR, byla vyrobena v USA. Kromě toho, že umí mluvit anglicky, tak dokáže synchronně ovládat mimiku celé tváře. Zvládne i laškovné mrkání. Tyto technologické inovace nejenže nabízejí nové možnosti a zážitky, ale také se postupem času stávají dostupnějšími a sofistikovanějšími díky rychlému technologickému pokroku. Zlepšení výrobních procesů, pokrok v oblasti materiálů a snížení nákladů na výrobu umožňují, aby sexuální roboti a panny byly cenově dostupnější pro větší množství lidí.

„To, že budou běžnou součástí našich životů je pro mě jisté, ale nevěřím, že se to stane v nejbližší době. Myslím si, že budeme muset počkat minimálně deset let, než se jejich masová výroba stane realitou. V současnosti jsou stále zakázkovým zbožím a zatím není ani schopnost reálné chůze a pomoci v domácnosti běžnou vlastností. Všichni současní humanoidní roboti na světě jsou stále v podstatě pouze prototypy. Nicméně jsem přesvědčen, že jednoho dne, jakmile to bude cenově dostupné, a technologie bude natolik rozvinutá, tak je budeme moci používat na denní bázi jako třeba auto,“ říká Jan Skalník, manažer podniku Naughty Harbor, www.naughtyharbor.cz.

Většina Čechů má kladný postoj k robotům

Podle průzkumu od agentury STEM/MARK pro společnost Naughty Harbor vyplývá, že 60 % respondentů věří, že sexuální roboti a silikonové panny se stanou běžnou součástí společnosti. Tato data naznačují, že mezi obyčejnými lidmi existuje značný zájem a otevřenost vůči novým technologiím a že mohou být přijaty jako běžná součást moderní společnosti.