Na Letní scénu Musea Kampa se vrací Meda a Werich
Foto: letniscenamuseakampa.cz

Na Letní scénu Musea Kampa se vrací Meda a Werich

5. dubna 2022 13:46
Autor: Alo
V polovině března se naplno rozběhly zkoušky Marty – nové inscenace osvědčeného tvůrčího týmu v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. 

Divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové tak spěje k premiérám, které se uskuteční 9. a 12. června na Letní scéně Musea Kampa. Ta letos bude patřit nejen novince Marta, ale také úspěšným inscenacím Meda a Werich.

Součástí programu Letní scény Musea Kampa budou i koncerty. Například 5. srpna to bude koncert Václava Neckáře a Bacilů v doprovodu smyčcového kvarteta a 2. září vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Přípravy divadelního recitálu Marta nabírají na intenzitě. Scénáře už mají v rukou představitelky hlavní role Hana Holišová a Berenika Kohoutová a také Sára Sandeva se Zuzanou Stavnou alternující roli Heleny i oba Vaškové – Jan Cina a Denis Šafařík.  Své party se pilně učí rovněž herci a zároveň výteční muzikanti, kteří se na jevišti sejdou v jedné v kapele. Jsou mezi nimi například Václav Kopta, Igor Orozovič, Vojtěch Havelka, Pavel Neškudla, Daniel Šváb, Rozálie Havelková, Anežka Hessová, Jan Meduna či Petr Stach. V inscenaci inspirované životním příběhem Marty Kubišové zazní vedle dalších hitů také ikonická Modlitba pro Martu z roku 1968, která bohužel v těchto dnech opět nabývá na aktuálnosti…