Na restauračním stole udělal velkou hloupost, při které zranil několik lidí
Odpálením pyrotechniky v restauraci způsobil několika lidem zranění. Foto: archiv

Na restauračním stole udělal velkou hloupost, při které zranil několik lidí

1. února 2020 18:05
Autor: red
Muž odpálil pyrotechniku přímo na stole v restauraci v centru Prahy. Několik lidí bylo drobně zraněno, mělo zničené oblečení a další nemalá škoda vznikla také restauraci. Strážníci ošetřili zraněné, pachatele ve věku 36 let omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. 

Nedávno hlídka strážníků zaznamenala v Husově ulici před restaurací rvačku většího množství osob. Podle sdělení přítomných měl někdo také přímo v restauraci použít zábavní pyrotechniku. Hlídka si proto okamžitě vyžádala posily.

Personál restaurace pak strážníkům označil muže, který před výčepem u stolu, kde seděl s kamarády, pyrotechniku odpálil. Kvůli ní bylo několik hostů popáleno a u dalších došlo k poničení oblečení. Poškozeno bylo také vybavení restaurace.

„Strážníci šestatřicetiletého muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě. Provedli u něj také testy na alkohol a drogy, oba s pozitivními výsledky. Muž nadýchal 1,62 promile, test na drogy odhalil kokain,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Vzhledem k tomu, že nikdo ze zraněných nepožadoval odborné ošetření, ošetřily je hlídky městské policie. U devíti osob došlo k poničení oblečení, kdy škoda byla odhadnuta na více jak 31 tisíc korun. Škodu způsobenou restauraci nebylo možné na místě odhadnout.

Na žádost policie pak strážníci podezřelého převáželi na služebnu, kde museli jeho agresivní chování zklidnit donucovacími prostředky a pouty. Případem se následně začali zabývat policisté.