Národní technické muzeum slaví a zve na koncert
Nejpopulárnější je již tradičně Dopravní hala. Foto: NTM

Národní technické muzeum slaví a zve na koncert

11. února 2021 19:38
Autor: TZ, red
Před 10 lety se začala psát nová kapitola dějin Národního technického muzea. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo 15. února 2011 znovu otevřeno veřejnosti. V současnosti muzeum prezentuje své sbírky ve 22 expozicích v budově v Praze na Letné a ve 2 svých pobočkách, které za 10 let navštívilo přes 2,6 milionu návštěvníků. Výročí oslaví Národní technické muzeum 15. února v 19 hodin koncertem dostupným online na webových stránkách muzea.

Budova Národního technického muzea začala po rekonstrukci v roce 2011 poprvé, za svoji více než sedmdesátiletou historii, sloužit výhradně muzejním účelům. Pět počátečních expozic se v průběhu několika let rozšířilo na současných patnáct. Nejpopulárnější je již tradičně Dopravní hala, jejíž exponáty vyprávějí příběh historie automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké, lodní a železniční dopravy na území dnešní České republiky. Nezapomínejme ani na expozice jako je Technika v domácnosti, Architektura, stavitelství a design, Tiskařství, Astronomie, Chemie kolem nás nebo jedinečný Uhelný a rudný důl.

V současnosti se muzeum připravuje na otevření budoucího Muzea železnice a elektrotechniky. Nové muzeum bude zpřístupněno v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze v roce 2028. Ve zdejších expozicích návštěvníci naleznou nově a moderně prezentované železniční a elektrotechnické sbírky NTM.

Desáté výročí otevření po rekonstrukci oslaví Národní technické muzeum koncertem Hudba mezi lokomotivami aneb koncert k 10. výročí znovuotevření NTM. Koncert se uskuteční 15. února od 19 hodin online na stránkách www.ntm.cz, youtube a facebooku NTM. Ve vybraných expozicích muzea vystoupí kytarista Lukáš Sommer za doprovodu houslisty Pavla Šporcla. Padesáti minutový pořad moderuje Petr Vacek.