Nárůst párů s reprodukčními problémy odborníky děsí. Na léto připravili akci bezplatného testování plodnosti

29. června 2018 08:27
Každý pátý až šestý pár v České republice má problémy s početím potomka. Trend se přitom každým rokem zhoršuje. Odborníci bijí na poplach a lákají mladé páry i jednotlivce na testy plodnosti zdarma.

„Jedním z největších problémů je, že páry, kterým se dlouhodobě nedaří přirozenou cestou otěhotnět, přicházejí pozdě. Přesněji řečeno, zejména ženy odkládají těhotenství často až dlouho po „třicítce“ a přitom si problém mohou nést už od velmi mladého věku. Kdyby informaci o zhoršeném výhledu vlastní reprodukce dostaly včas, mohlo by to ovlivnit i jejich reprodukční chování a snažily by se otěhotnět dříve. Právě otázka věku je přitom zásadní i pro úspěch případné asistované reprodukce“, vysvětluje Doc. MUDr. Tonko Mardešić, CSc. ředitel pro odbornou péči klinik Pronatal.

Akci, při které si kdokoli může nechat udělat zdarma reprodukční test, připravily kliniky Centra asistované reprodukce PRONATAL a platí až do 20. července. Zájemci nepotřebují žádnou speciální přípravu ani doporučení. Objednat se mohou prostřednictvím online formuláře na webových stránkách www.pronatal.cz.