Unikátní kurzy meditace vhledu v Praze, vstup je zdarma!
Ilustrační foto: freeimages

Unikátní kurzy meditace vhledu v Praze, vstup je zdarma!

15. října 2014 15:04
Autor: Redakce
V Praze-Troji se otevřelo nové meditační centrum pro veřejnost. Od října až do 13. prosince letošního roku zde bude nabízet kurzy meditace vipassanā (meditace vhledu), což je účinná meditační technika rozvíjející všímavost pomocí cvičení v chůzi a sedu.

Všímavost vede ke vhledu do sebe, chápání příčin vlastního stresu, nespokojenosti, utrpení, a vytváří schopnost stavět se k nim způsobem, který je dále nezesiluje, ale naopak přijímá, překonává a zmenšuje.

V kurzu se učí vipassanā v tradici Mahasi Sayadaw, podle Ajahna Tonga, učitele meditace a opata kláštera Wat Chom Tong v Thajsku. Toto učení probíhá zdarma, díky štědrosti studentů funguje celý kurz na bázi darů a příspěvku.

Učiteli meditace vipassanā jsou Jonathan Preboy z Jihoafrické republiky a Anna Scharfenbergová z Německa, kteří už v České republice vedli podobný kurz loni v listopadu.

Na kurzu je vítaný každý zájemce. Kdykoliv až do 13. prosince je možné do centra zavítat v kteroukoliv hodinu, připojit se a zůstat libovolnou dobu. I jediný víkend či den meditace je však přínosný, a je možné přijít třeba i na několik hodin.

Základní kurz vipassanā trvá tři týdny, jeho absolventi se mohou přihlásit na jedenáctidenní retreat. Je možná telefonická i e-mailová rezervace.

Studenti obdrží podle potřeby instrukce k meditaci. Rozhovor s učitelem probíhá každý den individuálně, učitel je však v případě potřeby k dispozici čtyřiadvacet hodin denně.

Na místě je k dispozici překladatel z/do angličtiny, němčiny, češtiny a podle potřeby případně i do dalších jazyků. Nepředpokládá se žádná náboženská příslušnost ani předchozí zkušenost s meditací.

Další podrobnosti jsou na adrese : vipassana.doxos.eu.